04.01.2016

Aké musí byť počko, aby zrušili I.RS najťažšej rely sveta Dakar 2016?

Rally Dakar 2016 začala Prologom v sobotu večer a v nedeľu sa mali pretekári vydať do prvej etapy. Lenže nepriaznivé počasie zapríčinilo, že organizátori museli celú etapu zrušiť. Mohol za to veľmi silný dážď, ktorý spôsobil zaplavenie častí strate medzi argentínskym Rosariom a Villa Carlos Paz. Organizátori síce v nedeľu čakali zlé počasie, ale s takou prietržou mračien nepočítali.

Prvá etapa Dakaru 2016 mala odštartovať v nedeľu, no kvôli silnému dažďu a zaplaveným častiam trate museli organizátori celú etapu zrušiť.

Kvôli zlému počasiu niekoľkokrát odložili štart etapy, pretože verili v zlepšenie. Po vyše dvoch hodinách čakania riaditeľ pretekov Etienne Lavigne etapu zrušil. Vyhlásenie organizátorov hovorilo, že hoci neskôr už nepršalo, počasie aj tak nebolo dosť dobré. Časti špeciálky zmenil dážď na prívalovú vodu. Vrtuľníky, ktoré majú na starosť bezpečnosť pretekárov, nemohli ani vzlietnuť.

Pretekári sa presunuli do Villa Carlos Paz náhradnými trasami. Motorky a štvorkolky išli s konvojom, autá vlastnou cestou, pretekárske a servisné kamióny trasou pre sprievodné vozidlá.

Nesmieme zabudnúť ani slovenské zastúpenie na Dakare. V poli máme dvoch motorkárov Ivana Jakeša a Štefana Svitka, okrem nich sú Slováci Jaroslav Miškolci a Róbert Kasák v dvoch posádkach kamiónov Tatra. Držíme chalanom palce!SÚŤAŽ: Vyhraj balíček autokozmetiky od Auto Kelly za 30 €

Balíček autokozmetiky za 30€ Koľko predajní má AutoKelly na Slovensku? Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

04.01.16 17:02 | Tmk
Nadpis trochu odporuje samotnemu clanku, kde sa hovori o zruseni jedne RS.

odpovedať

04.01.16 17:05 | KEKO535

465

75

Nadpis ako v Novom Čase...hlavne uputat citatela aby klikol na nic nehovoriaci clanok
Jazdím na: Mercedes W204

odpovedať

5 | 4

05.01.16 09:03 | okoloidúci
na tejto stránke sa bulvár nečíta, tu sa čítajú všetky články aj keby Nadpis nemal.

odpovedať

05.01.16 11:05 | KEKO535

465

75

Nemenovany redaktor tu ma clanky, ktore sa hodia do noveho casu. A mimochodom ja nemozem mat svoj nazor? Tu kazdy len pochvalu znesie? Ked sa mi nieco nepaci tak to napisem, ked sa mi nieco paci tiez to napisem. Co je na tom zle? Aj zla kritika posuva stranku dalej, nemyslis? :)
Jazdím na: Mercedes W204

odpovedať

3 | 0

Jaguar AWD XF leto 2016
android aplikacia

Najnovšie komentáre