Alonso si v Indy 500 viedol brilantne, zastavila ho porucha motora

Alonso to mal v Indy 500 dobre rozbehnuté, no vyradila ho porucha motora

Galéria: 3 obrázkov

Z hľadiska McLarenu táto alternatíva prišla vhod, pretože ani ich sponzori nie sú veľmi spokojní s tým, kde sa kedysi špičkový tím dnes nachádza. McLaren dokonca poskytol svojim sponzorom priestor na Alonsovom aute pre Indy 500 zadarmo. Fernando za oceánom nesklamal a potvrdil, že patrí medzi svetovú extra triedu. Prešiel celým nováčikovským programom, rýchlosťou nenechal nikoho na pochybách, že s ním musia rátať. V kvalifikácii vybojoval piate miesto na štarte, čo je na nováčika v Indy 500 brilantný výkon.

Fernando Alonso predviedol v Indy 500 parádny výkon, niekoľkokrát dokonca viedol, no 20 kôl pred koncom ho zradil motor Honda.

Prvý štart na ovále Alonsovi nevyšiel, po odmávaní zelenou vlajkou sa prepadol o niekoľko miest. Hneď sa začal drať dopredu, postupne získaval pozíciu za pozíciou, až sa dostal na prvé miesto. V 53. kole preteky prerušili červenou vlajkou kvôli hrôzostrašnej nehode Scotta Dixona a Jaya Howarda, nehode sa len tak tak vyhol Helio Castroneves. Obaja aktéri našťastie z kolízie odišli po vlastných.

Indy 500 vyhral Alonsov tímový kolega, Takuma Sato

Preteky pokračovali až po opravení pletiva na vnútornej strane trate. Alonso sa snažil držať čo najviac vpredu. Do priebehu Indy 500 zasiahlo ešte niekoľko žltých fáz, teda výjazdov bezpečnostného vozidla. V poslednej štvrtine pretekov bol Alonso stále v prvej desiatke. Snažil sa dostať dopredu a mal šancu na víťazstvo. V momente, keď bol na 7. mieste sa stalo niečo, čo dobre pozná z posledných rokov v F1. Motor Honda to nevydržal a 20 kôl pred koncom musel Fernando z pretekov odstúpiť. Alonso však v Indy 500 predviedol fantastický výkon a diváci ho po vystúpení z monopostu odmenili veľkým potleskom. Preteky nakoniec vyhral Fernandov tímový kolega z tímu Andretti Autosport, Takuma Sato.