02.02.2016

Bentley plánuje návrat do Le Mans

Bentley plánuje stavbu prototypu, s ktorým by sa mohli zúčastniť v Le Mans. Šéf automobilky Wolfgang Dürheimer potvrdil, že s projektom už začali, nesústredia sa však na najvyššiu triedu LMP1, ale pôjdu o úroveň nižšie, teda do LMP2. Auto chcú vyvinúť vo vlastnej réžii, pravdepodobne použijú 4,0 l V8 motor, pri šasi budú musieť vychádzať z niektorého zo schválených od firiem Dallara, Oreca, Riley-Multimatic alebo Onroak.

Bentley sa chce vrátiť do Le Mans

Bentley sa chce vrátiť do Le Mans, nebudú však súperiť s Audi a Porsche v triede LMP1, postavia špeciál LMP2.

Automobilka má niekoľko dôvodov, prečo neštartovať v najvyššej triede LMP1. Tým najväčším je, že koncern Volkswagen už má v LMP1 dve automobilky, Audi a Porsche. Poslať do boja ďalšiu značku nemá zmysel a bolo by to drahé. Postaviť nový konkurencieschopný LMP1 tím s dobrým programom by stálo rovnako, ako prevádzka tímu v F1. Získať a upraviť schválené šasi od niektorého z výrobcov bude oveľa lacnejšie. Zaváži aj to, že Bentley si musí starostlivo vybrať, kde chce s autom pôsobiť.

Bentley Speed 8 triedy LMP1 vymenia za špeciál LMP2

Kým špeciály LMP1 sú do značnej miery obmedzené pravidlami Le Mans a FIA World Endurance Championship, s autom triedy LMP2 budú mať širšie možnosti. Samozrejme, budú môcť štartovať v Le Mans a FIA WEC, no okrem toho aj v European Le Mans Series, Asian Le Mans Series a IMSA SportsCar Championship za oceánom. Ak sa Bentley chopí šance a postaví konkurencieschopné auto, tak by ich nový LMP2 špeciál mohol stáť na štarte pretekov po celom svete.

Zdroj: autoblog.comSÚŤAŽ: Súťaž o lístky na TRUCK ARÉNA 2016 v hodnote 20 €

2 lístky na TRUCK ARENA 2016 za 20 € Po koľkýkrát sa koná zraz TRUCK ARENA? Chcem súťažiť


SÚŤAŽ: Vyhraj balíček autokozmetiky od Auto Kelly za 30 €

Balíček autokozmetiky za 30€ Koľko predajní má AutoKelly na Slovensku? Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

Jaguar AWD XE leto 2016
android aplikacia

Jaguar AWD XF leto 2016