28.01.2016

Čo budeme robiť v autonómnych autách? Tlačiť jedlo z 3D tlačiarní

Autonómne autá nie sú u nás „petrolheadov“ na prvom mieste. V mnohých prípadoch skôr naopak. Nie každý má však podobný názor. Existujú ľudia, pre ktorých je šoférovanie iba povinnosťou, aby sa dostali z bodu A do bodu B. Na bezpilotné vozidlá sa teda tešia, pretože môžu počas jazdy oddychovať, pracovať, čítať alebo pozerať filmy. A čo tak si rovno niečo navariť? Aj keď navariť nie je práve to správne slovo. V blízkej budúcnosti skôr vytlačiť...

3D tlačiarne nie sú žiadnou novinkou a v súčasnosti ich vyvíjajú po celom svete. Do roku 2050 sa vraj podarí vytvoriť funkčnú a kompaktnú mobilnú tlačiareň potravín. Tak prečo ju nedať do autonómneho vozidla, aby ste si počas jazdy mohli vychutnať „čerstvý“ chlieb, banán alebo šálku kávy? Viem, vyzerá to, že som sa zbláznil, no toto je budúcnosť rýchleho občerstvenia na cestách. 

Vďaka rôznym prísadám by mala byť tlačiareň schopná vytvoriť tisíce receptov. Predstavte si, že by ste si mohli počas jazdy urobiť kávu obľúbenej značky, alebo zdravšie jedlo, ako ponúkajú na čerpacích staniciach. Úžasné alebo šialené? Čo poviete? Osobne si myslím, že oboje...SÚŤAŽ: Súťaž o AKU vŕtačku Starline za 65 €

AKU vŕtačka Starline za 65 € Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

28.01.16 08:16 | Mayoxy

185

82

teraz mi to pride ako keby si niekto slahol nejaky dobry fet. Ale o 20-30 rokov to bude taka samozrejmost ako to, ze teraz ma kazdy pri sebe mobil.
Jazdím na: Ariel

odpovedať

4 | 0

28.01.16 08:50 | neviem meno
Dúfam že nebude. A sfetovaní nech sa zobudia. Už nevedia čo sa sprostosti vymyslieť. Tak isto ako držiak na hajzelpapier s wifi, ktorý posiela na mobil upozornenie že dochádza a treba ho doplniť...aj to som videl :D

odpovedať

0 | 0

28.01.16 11:33 | blaster

235

84

Ja asi stále nechápem väčšinu ludí ...tak chcem jazdiť na aute a kúpim si auto ....nechcem jazdiť na aute idem na autobus, vlak alebo si zavolám taxík. Nikdy nepochopím ludí čo chcú auto ale nechcú ho šoférovať...wtf. Ano mať možnosť si pustiť autopilota na nejakú chvílku ked to naozaj potrebuješ ..ok ale toto mi pride už trochu moc. Však skoč na Regio Jet vylož si nohy ...daj si kávu ...prečítaj noviny.....pozri si film ..daj si jedlo a ...si tam.....a to už teraz a nemusiš mínať na auto ani cent.

odpovedať

4 | 1

28.01.16 19:40 | To je jedno
Ak mi bude Regio Jet parkovat pred domom a zastavi mi na mieste, kde sa chcem dopravit, tak ano, bude mi stacit Regio Jet. Teraz to mam tak, ze na vlakovu stanicu to mam 15 minut, musim prist s predstihom a ide len vo vybrane casy, taktiez mi nezastavi presne kde chcem. Spät to iste. Uz chapes preco je autonomne auto lepsie?

odpovedať

0 | 0

28.01.16 22:49 | Jarek
Vlak ??? Co to je ???
Od doby asi před patnácti roky,kdy jsme nabrali na trase z Ostravy do Brna 4,5 hodiny zpoždění a já to takřka nerozdejchal, vlaky úspěšně bojkotuji.

odpovedať

0 | 0


CarFans Párty 2016

Najnovšie komentáre