13.01.2016

Genesis dostane modely N! Postavia sa proti Mercedesom-AMG a BMW M

Nedávno založená značka Genesis to s útokom na nemeckú konkurenciu myslí skutočne vážne. Aj preto v boji o vybudovanie mena použije recept, ktorý v BMW, či Mercedese spoľahlivo funguje už roky. Na detroitskom autosalóne to prezradil Albert Biermann, šéf divízie N automobilky Hyundai, ktorá stojí aj za zrodom Genesisu.

"G70 je úplne nové zviera. Prídu aj výkonné verzie. Jeho platforma je vhodná pre vysoký výkon," Albert Biermann, šéf divízie N, o chystanom konkurentovi pre BMW M3.

Verziu N s vysokou pravdepodobnosťou dostane aj kupé, ktoré Genesis predstaví do roku 2020.

Nová prémiová značka iba nedávno oficiálne predstavila svoju vlajkovú loď Genesis G90. Nasledovať ju bude G80, čo bude v podstate premenovaný, veľmi vydarený Hyundai Genesis Sedan a v roku 2017 príde aj konkurent pre BMW 3, Mercedes C, Audi A4, alebo Lexus IS. Ten dostane označenie G70. Do roku 2020 k nim pribudne ešte kupé a SUV a jeden typ, ktorý zatiaľ automobilka drží v tajnosti. Podstatné však je, že autá značky Genesis dostanú aj verzie N, ktoré budú zamerané proti modelom Mercedes-AMG, či BMW M. Albert Biermann to potvrdil slovami: "N je podznačka a pracujeme pre obe značky. Takže musíte byť pripravení na verzie N od Hyundaiu aj Genesisu." A rozhodne to nebude iba jeden model. "Máme pekné plány na nasledujúcich 5 rokov, v ktorých sú zahrnuté autá Genesis," povedal Biermann. Nemalo by však ísť iba o vyšší výkon. Autá Genesis N by mali byť veľmi schopné aj na okruhu. Z vyjadrenia šéfa divízie N je cítiť, že sa už teraz teší na konkurenta pre BMW M3: "G70 je úplne nové zviera. Môžete očakávať skutočne pekne ovládateľné autá. Bude to G70 a prídu aj výkonné verzie. Jeho platforma je vhodná pre vysoký výkon." Iba pripomeniem, že Biermann je niekdajší technický šéf BMW M a v tomto kontexte zrejme vie o čom hovorí. Máme sa teda na čo tešiť.

Zdroj: carscoopsSÚŤAŽ: Hrajte o 3x 5 l špičkového oleja FUCHS

5 l oleja FUCHS Kedy bola založená spoločnosť FUCHS? Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

13.01.16 17:39 | painkiller

116

82

Celkom pekný kukuč, ale ŠPZ-ku na tej prednej maske si neviem predstaviť. Pri A8 ŠPZ-ka tiež kazí celkový dojem, ale pri tomto tu to bude ešte o poznanie horšie.
Jazdím na: BMW 135i cupé

odpovedať

1 | 0


Fuchs jar 2016