Kart1 Arena úspešná na svetovom finále SWS

Na svetovom finále SWS nechýbala slovenská vlajka

Kart1 Arena mala zastúpenie vo všetkých kategóriách, Filip Baláž, ktorý do svetového finále SWS postúpil ako národný šampión a najlepšie hodnotený Slovák, Tomáš Bizub a Michaela Dorčíková bojovali medzi jednotlivcami, Stelka Khürová a Tomáš Kubík medzi Juniormi a v tíme pre 12-hodinové vytrvalostné preteky štartovali Braňo Bizub, Tomáš Polerecký, Ali Andreas Gharakhani a Michal Krasňanský. Jazdcov (jednotlivci a juniori) počas dvoch dní čakali 4 rozjazdy a finále na 2 tratiach s dĺžkou 1000 a 1200 m.

Jednotlivci a Juniori

Organizátori rozdelili pretekárov do štyroch skupín, kde v prvej skupine boli tí najrýchlejší a vo štvrtej najpomalší. Slováci sa v medzinárodnej konkurencii nenechali zahanbiť, vo svojich rozjazdách išli naplno a snažili sa čo im sily stačili. V druhej rozjazde skupiny 2 veľmi dobre jazdil Filip Baláž, ktorý vybojoval výborné druhé miesto. Miška Dorčíková ukázala rýchlosť v druhej rozjazde skupiny 3 , ktorá pre slovenskú výpravu získala ďalšie druhé miesto. Úspechom bola 4. Rozjazda. V skupine 2 bojovali Filip Baláž, ktorý si pripísal prvé víťazstvo v rozjazde na SWS a tesne za pódiom na 4. mieste skončil Tomáš Bizub. V skupine 4 prešla cieľom Miška Dorčíková na druhom mieste.

Filip Baláž vyhral 4. rozjazdu skupiny 2

V skupine 2 svetového finále štartovali Tomáš Bizub z 5. a Filip Baláž z 11. miesta. Filip prešiel cieľom na 10. a Tomáš na 16. mieste. Do svetového finále nastúpila Michaela Dorčíková v skupine 4, štartovala z 3. miesta a počas pretekov sa prepracovala až na prvé. Miška teda vyhrala skupinu 4 a stala zároveň najrýchlejšou ženou parížskeho finále Sodi World Series. Najvyššie sa zo Slovákov umiestnil Filip Baláž, ktorý ako jeden z mála nedostal žiadnu penalizáciu ani varovanie, za ním nasledoval Tomáš Bizub a Michaela Dorčíková. Filip Baláž dostal aj ocenenie ako najrýchlejší Slovák v hodnotení uplynulej sezóny SWS. Juniori sa tiež nestratili, Stelka Khürová pravidelne obsadzovala miesta v Top 10 a Tomáš Kubík tesne za Top 10.

Michaela Dorčíková vyhrala finále skupiny 4

Galéria: 6 obrázkov

Vytrvalostné preteky

V 12-hodinových vytrvalostných pretekoch štartoval tím Kart1 Arena v zložení Braňo Bizub, Tomáš Polerecký, Ali Andreas Gharakhani a Michal Krasňanský. V piatok o polnoci in na štarte pretekov patrilo 26. miesto. To ale pri vytrvalosti nehrá veľmi dôležitú úlohu. Podstatné je, aby tím podal počas celých pretekov vyrovnaný výkon, mal dobrú stratégiu a samozrejme bol rýchly. Každý tím musel absolvovať 10 povinných zastávok v boxoch. Slováci sa po 6 hodinách prepracovali na 17. miesto, no mali pred sebou ešte druhú polovicu pretekov. Po 8 hodinách boli na 12. mieste, ale mali pred sebou ešte 5 zastávok v boxoch. V sobotu napoludnie zaviala šachovnicová vlajka a tím Kart1 Arena prešiel cieľom na 16. mieste v silnej konkurencii 40 najlepších tímov z celého sveta.

Slávnostné ukončenie vytrvalostných pretekov

Pretekári Kart1 Areny ukázali, že Slovensko má miesto na motokárovej mape sveta. Zo svetového finále SWS priviezli niekoľko trofejí a ukázali, že aj v našej malej krajine v strede Európy máme rýchlych pretekárov, ktorí sa môžu porovnávať so svetovou špičkou.