Matej Koník vybojoval na pretekoch SKP v Dlhej druhé miesto

Maťko chcel byť najrýchlejší

Matej Koník štartoval na pretekoch Slovenského Kartingového Pohára na motokárovej dráhe v Dlhej, kde po tvrdom boji obsadil celkové druhé miesto.

Maťko chcel v meranom tréningu zajazdiť najrýchlejší čas, o pole position bojoval so Šimonom Hégelym až do posledného kola. Bolo to dramatické až do konca. Nakoniec však Maťko po tvrdom boji obsadil druhé miesto, to prvé mu ušlo veľmi tesne len o 0,045 s.

Tesne pred pretekmi

Galéria: 6 obrázkov

Do prvých pretekov štartoval Maťko z druhého miesta, no nechcel sa uspokojiť so striebornou priečkou. Bojoval ako lev, aby sa dostal na prvé miesto. Niekoľkokrát si vymenil pozíciu so Šimonom Hégelym, ale cieľom prešiel nakoniec tesne na druhom mieste, len 0,2 s za víťazom. Tempo druhých pretekov udával Matej Koník, hneď po štarte sa dostal do čela. Vytvoril si náskok, ktorý zvyšoval až do konca pretekov a pod šachovnicovou vlajkou prešiel zaslúžene na prvom mieste.

Matej Koník na pretekoch Slovenského Kartingového Pohára v Dlhej obsadil druhé miesto

Po dvoch pretekoch mal Matej Koník rovnaký počet bodov ako Šimon Hégely, a tak o víťazovi podujatia rozhodoval výsledok meraného tréningu. V ňom bol Maťko druhý, a teda obsadil aj celkové druhé miesto na pretekoch Slovenského Kartingového Pohára na motokárovej dráhe v Dlhej. Maťka v motokárovom športe podporujú, 360 FlyDovozy.skKartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.