Matej Koník vyhral preteky MSR v Brucku

Prepravení vyraziť na trať

Matej Koník sa Majstrovstvách Slovenska v motokárach a Moravskom Pohári v Brucku ukázal vo veľkom štýle, vyhral všetky tri preteky a zajazdil aj najrýchlejšie kolo víkendu v triede Rotax Micro Max.

Najväčším súperom pretekárov neboli ostatní jazdci na trati, ale ostré slnko a tropické teploty. Od každého to vyžadovalo poriadnu dávku odhodlania a maximálne sústredenie, aby v takom teple dokázal podávať špičkové výkony. Maťko sa teplom aj silnými súpermi veľmi dobre popasoval, kvalifikoval sa na druhom mieste. Od pole position ho delil len chlp, chýbalo iba 0,06 sekundy. To znamená napríklad prejazd jednej zákruty o pár milimetrov bližšie k obrubníku.

Galéria: 6 obrázkov

Maťko mal dobrý štart, v prvých kolách bojoval o prvú priečku so Šimonom Hégelym, ktorého nakoniec zdolal. Musel si však do konca pretekov udržať pozíciu a to nebolo jednoduché. Matej Koník prvé preteky vyhral a všetkých súperov nechal za sebou. Ani druhé preteky neboli jednoduché, Maťko v nich musel brániť prvé miesto pred Šimonom Hégelym a Dánielom Krauszom. To sa mu aj podarilo a pripísal si víťazstvo aj v druhých pretekoch, keď cieľom prešiel tesne pred nimi. V tretích pretekoch chcel Maťko obhájiť prvé miesto. Šimon Hégely a Dániel Krausz však začali bojovať medzi sebou a Maťko im utekal. Vybudoval si náskok a vyhral aj tretie preteky.

Matej Koník v Brucku vybojoval celkové víťazstvo

Konečne sa  to podarilo, Matej Koník po množstve pódiových umiestnení dosiahol na najvyššiu priečku. Troma víťazstvami v tvrdých podmienkach vybojoval celkové prvé miesto. Aby toho nebolo málo, v posledných pretekoch zajazdil aj najrýchlejšie kolo víkendu triedy Rotax Micro Max 48,767. Gratulujeme v parádnemu úspechu. Maťka v motokárovom športe podporujú, 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.