25.01.2016

One Ford nie je pre celý svet. Ford opustí Japonsko a Indonéziu

Na údiv, až šok celého motoristického sveta dnes top manažment oznámil médiám, že značky Ford a Lincoln opustia Japonsko a Indonéziu. Hlavným dôvodom je "nedostatok spôsobov robiť profitujúci biznis". Realizácia odchodu podľa všetkého prebehne v druhom polroku 2016 a podpíše sa pod stovky zrušených pracovných miest. 

 

 

 

Hovorca Fordu potvrdil, že modrý ovál má v Japonsku 52 predajcov a 292 priamych zamestnancov. V Indonézii 44 predajcov a 35 priamych zamestnancov u dovozcu (importéra). Tak, ako drasticky tento krok môže pre zvyšok sveta vyzerať, je podľa zainteresovaných logický a správny, keď sa uvážia predajné čísla na spomínaných trhoch za ostatné roky. Za minulý rok sa Fordu v Japonsku podarilo predať len 5000 áut Ford a Lincoln spolu. V Indonézii to bolo len 6000 kusov. To znamenalo podiel na trhu vo výške len 0,1% a 0,6%.

Americké značky v Japonsku nikdy nedokázali predávať zaujímavé čísla a pre Ford sa čísla ostatné roky len zhoršovali. Keďže populácia všeobecne starne a mladí ľudia akosi strácajú záujem o autá, či presnejšie o nutkanie vlastniť nejaké. To platí pre Japonsko. V Indonézii sú dôvody iné. Ford tu čelí tvrdej konkurencii lokálnej produkcie ázijských značiek a vďaka vysokým dovozným clám nie je konkurencieschopný.

 

Ford tento rok ukončí a uzavrie fabriku na výrobu áut a motorov v Austrálii, kde produkujú typy Falcon a Territory. Z Austrálie však s predajom neodchádza. Je tam jednou z tradičných značiek.SÚŤAŽ: Súťaž o AKU vŕtačku Starline za 65 €

AKU vŕtačka Starline za 65 € Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

25.01.16 21:19 | Tango030

57

74

Ja sa čudujem že Mazda vyrába autá v Japonsku,vozí to tu cez more,plus samozrejme clo a tak,a ešte dokáže cenovo a kvalitovo konkurovať značkám ktoré vyrábajú priamo v EU.
Jazdím na: Ford

odpovedať

7 | 1

25.01.16 23:37 | patrik1122
vacsina japoncov vlastni ojazdene auta...vzhladom na velmi efektivnu a rychlu verejnu dopravu tam auta pouzivaju len na nejake dlhsie vylety...ak si uz kupuju nove tak urcite len japonske...na japonsku je zaujimave ze kazdemu je jedno kto ake drahe auto vlastni.. spoločensky status to nikomu nezlepsi

odpovedať

0 | 0

26.01.16 08:47 | smartin

236

76

Mna by viac mrzelo, keby sa japonske automobilky stiahli z europy. Aj tak je este vela modelov japonskych aut co by som tu rad videl.
Jazdím na: Lexus IS200, Toyota Paseo, štastie

odpovedať

1 | 0

06.02.16 07:04 | supervizor
Kedysi som čítal, že v Japonsku si treba pýtať povolenie na kúpu auta na úrade, kde treba doložiť, že ho majiteľ má kde parkovať.

odpovedať

0 | 0


Automechanika 2016 Frankfurt

Najnovšie komentáre