Kart World Championship

Štartová formácia

Desať bodovaných pretekov dalo jazdcom poriadne zabrať. Motokáry KZR sú fyzicky veľmi náročné a prežiť v nich 20 minútové preteky nie je len tak. Ja som si ich tiež vyskúšal a môžem povedať, že je to sila. Nemám problém odjazdiť hodinu v Kart 1 Aréne, ale po 10 minútach v motokáre KZR som vystupoval zničený. Jazdci to teda nemali jednoduché. Žreb určil kedy a s kým budú pretekať, niekedy mali len polhodinovú prestávku medzi pretekmi! Hoci do Majstrovstiev Sveta nastúpilo 162 pretekárov, nie všetci to zvládli. V sobotu večer, keď sa skončili posledné bodované preteky, sme mali už len 127 jazdcov. Kde bolo zvyšných 35? Nezvládli to, či už nemali kondíciu, zranili sa pri nehodách, alebo boli vylúčení pre nešportové správanie (áno, aj takí sa našli).

O takéto medaily bojovali jazdci v 10 bodovaných pretekoch

Slováci sa na Majstrovstvách Sveta v halových motokárach nestratili, Marcel Liedl i Filip Baláž vybojovali bronzové medaily. Marcel sa navyše stal prvým Slovákom, ktorý viedol v pretekoch Majstrovstiev Sveta!

Prví traja v bodovaných pretekoch dostali za svoj výkon medaily. Medzi menami ako Mathias Grooten, Ruben Boutens, Gianni Bongiovanni, či Christoph Withake sa nestratili ani naši pretekári. Filip Baláž je historicky prvým Slovákom, ktorý získal bronzovú medailu na Majstrovstvách Sveta halových motokár. Marcel Liedl vybojoval pre Slovensko tiež bronz, navyše sa stal prvým Slovákom, ktorý viedol v pretekoch Majstrovstiev Sveta. Hoci naši jazdci nechali na trati srdce, ich výkony však nestačili na postup do semifinále. Dosiahli veľa výsledkov v top 10, Filip Baláž skončil na dobrom 75. mieste a Marcel Liedl na peknom 90. mieste. To je vo veľmi vyrovnanej a tvrdej konkurencii výborný výsledok.

Marcel Liedl a Filip Baláž vybojovali na Majstrovstvách Sveta v halových motokárach dve bronzové medaily

Galéria: 3 obrázkov

Mathias Grooten

Semifinálové preteky boli pre jazdcov výzvou, trvali 30 minút a dali im poradne zabrať. Z motokár vystupovali totálne zničení. Najlepších 18 sa potom zišlo vo finále, ktorého dĺžku organizátori stanovili na 35 minút! Pretekár s najviac bodmi sa potom stal Majstrom Sveta. Kvalifikáciu vyhral Mathias Grooten, pred Mattsom Breckpotom. Na začiatku pretekov si pozície vymenili a Matts ukážkovou jazdou vyhral, no ani veľa bodov sa prvé miesto vo finálových pretekoch mu nestačilo na celkové víťazstvo. Majster Sveta halových motokár je Mathias Grooten, druhý skončil Matts Breckpot a tretí Arnaud Teuwen. Najrýchlejšou ženou na Majstrovstvách Sveta v halových motokárach bola Selina Balneger, druhá bola Annelien Boutens a tretia Kasia Brem.

Majster Sveta v halových motokárach Mathias Grooten

Slovenský tým ďakuje partnerom, vďaka ktorým sa mohol zúčastniť na Majstrovstvách Sveta halových motokár, BG Killer, Ravi, Racing Shop, SOOP, Medialife, Kart 1 Arena, TopSpeed.sk, Balaz Brothers Motorsport, AutoSportTeam Presskam, Detail Art, M-Link, Samooprava, Životný Štýl a Kôň, MMG Freedom Barbers, Slovakia Ring.