10.02.2016

Renault Kwid Racer a Climber sú koncepty na okruh a do terénu

Renault začal minulý rok predávať na indickom trhu malý crossover Kwid. Základná verzia stojí menej ako 3500 €. Obrovský záujem prekvapil aj samotnú automobilku. Za prvé dva týždne vzniklo vyše 25 tisíc objednávok. Kwid sa teda zrejme dostane aj na starý kontinent. Zatiaľ nie je jasné, či pod značkou Renault alebo Dacia, no to nie je až tak podstatné. Zákazníkov bude zaujímať hlavne cena, ktorá bude určite vyššia. Dôvodom nie je iba výroba v Indii a s ňou spojené náklady na dovoz a clo, ale aj bezpečnostné systémy povinné v EÚ.

Časom sa dozvieme, ako to bude so štandardnou verziou Kwidu. Dnes sa ale pozrieme na dva koncepty, ktoré Renault odhalil na výstave Auto Expo 2016 v Indii. Prvý má výstižné meno Racer. Vieme teda, čo môžeme očakávať. Športovo ladená verzia má agresívnejší bodykit, 18-palcové kolesá s nízkoprofilovými pneumatikami, čiernu strechu, modrý lak a červené doplnky. Z interiéru zmizli zadné sedadlá a namiesto nich je tu ochranná klietka. Vpredu nájdeme závodné škrupinové sedadlá so štvorbodovými bezpečnostnými pásmi. Automobilka zatiaľ nezverejnila údaje o technike a úpravách. Nevieme teda, či má Racer nižšiu svetlú výšku alebo silnejší motor.

Druhý koncept ma názov Climber. Jeho „domovom“ by mal byť terén, ktorý bude lepšie zdolávať vďaka vyššej svetlej výške, krátkym previsom, širšiemu rozchodu kolies a špeciálne navrhnutým off-road pneumatikám.

zdroj: ultimatecarblog, tlačová správaSÚŤAŽ: Hrajte o 3x 5 l špičkového oleja FUCHS

5 l oleja FUCHS Kedy bola založená spoločnosť FUCHS? Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.


Automechanika 2016 Frankfurt