08.01.2016

S Volvom sa čochvíľa pozhovárate aj na diaľku

Hlasové ovládanie je dnes už v autách pomaly samozrejmosťou. Okrem najmenších a najmenej vybavených áut túto funkciu nájdete takmer v každom. Niektorým systémom chýba k dokonalosti len málo, iné sú bohužiaľ ešte stále len v „plienkach“. Volvo túto hru spolu s Microsoftom posúva o ďalší krôčik ďalej. Vymysleli totiž zariadenie podobné smarthodinkám (Microsoft Band 2), vďaka ktorým si so svojím Volvom pokecáte aj na diaľku.

Ako je vo videu demonštrované, majitelia Volva si budú môcť pomocou svojich hodiniek nastaviť navigáciu, zapnúť nezávislé kúrenie alebo ho dokonca naštartovať, čo v zime určite poteší. V lete zas poteší opačná funkcia, a to zapnúť si klimatizáciu a auto si v predstihu vychladiť. Okrem toho sa auto dokáže zamknúť alebo odomknúť, zvládne aj blikanie na okoloidúce baby alebo rovno aj trúbenie.

 

„Keď pracujeme na inováciách, nezaujíma nás technologický pokrok ako taký. Pokiaľ nová technológia zákazníkovi neuľahčí, či neskvalitní jeho život alebo nezvýši jeho bezpečnosť alebo ho aspoň nepobaví, nepoužijeme ju. Povedzme si to na rovinu. Kto nesníval o komunikovaní so svojim autom vďaka smarthodinkám?“ povedal Klas Bendrik, vedúci pracovník informačného oddelenia vo Volve.

O tom, že to Volvo a Microsoft myslia vážne, svedčí aj ich spolupráca na technológii HoloLens. Projekt HoloLens ohlásili v novembri 2015 a ide o prvý bezdrôtový holografický počítač, vďaka ktorému sa možno zmení spôsob, akým sa zákazník s autom po prvý raz stretne a akým svoje nové Volvo snáď aj kúpi.

 DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

08.01.16 22:47 | M1

159

81

Sorry ale ten chlapik v leginkach pocuvajuc LUKE DICKa, ktory stoji vo vyklade a pozera na svoje zaparkovane volvo hovoriac do hodiniek volvo ohrej mi sedinku a priprav sa je akurat na smiech.

https://www.youtube.com/watch?v=7jUQCPjo2IE
Jazdím na: Mazda CX5 2,0i Skyactiv AWD, Volkswagen Caddy 1,6 TDI, Škoda Roomster 1,6i

odpovedať

3 | 0

09.01.16 09:50 | sportak
chlapik v obtahovačkach zabudol našpúliť obočie ako "Majkl Najt" a povedat : "Install fifth cylinder ...to my Volvo".

odpovedať

10.01.16 00:28 | R1S0
no este ze nezabudol neustale dodat "to my volvo" pretoze asi by to poslalo niekde inde ako do "jeho volvo" :D

odpovedať

10.01.16 10:12 | soda
Mne pride taketo cosi za prve uplne zbytocne ,za druhe,prezentovat novinky tohoto typu je fajn,ale dodnes nema ani ford cele menu ovladania vozu co i len v cestine,nie este v slovencine,nie este hlasove ovladanie. Takze ak to je teraz v clanku ako novinka ,realne si to clovek bude moct zakupit ako ojazdene 3r vozidlo asi v roku 2022 a aj to bude to menu hl.ovladania v anglictine :D

odpovedať


Najnovšie komentáre