05.01.2016

Sebastien Loeb talent nezaprie, vyhral 2. etapu na Dakare

Po zrušenej prvej etape Dakaru 2016 sa konečne pretekári vydali na trať najnáročnejšej rally, keď vyrazili do druhej etapy. Aj tú museli organizátori skrátiť o 100 km, kvôli nevyhovujúcim podmienkam. Na Dakare prvýkrát štartuje aj WRC legenda, Sebastien Loeb. Deväťnásobný rally šampión začal veľmi dobre, každým kontrolným bodom prešiel ako prvý a druhú etapu vyhral s náskokom 2 minúty a 23 sekúnd pred tímovým kolegom Stephanom Peterhanselom.

Veľa pretekárov potrápilo blato v strede etapy

Sebastien Loeb znova ukázal, že je špičkový pilot, nech už sedí v čomkoľvek. Za volantom Peugeotu 2008 DKR vyhral 2. etapu Dakaru 2016.

Loeba výsledok potešil, tak ako väčšina poľa, aj on bol uväznený v bahnitej časti etapy a vo víťazstvo nedúfal. „To je nakoniec dobrá správa, neveril som tomu. Bol som uväznený v blate v strede etapy a som rád, že som sa odtiaľ dostal. Boli sme tam asi dve minúty, alebo podobne. Nakoniec som dokázal dohnať pole, ale bola to skutočne jazda na limite, až som sa trochu bál. Odhliadnuc od toho to bola dobrá etapa bez problémov, skúšal som nájsť rytmus a bolo to OK,“ povedal Loeb.

Kým dva Peugeoty 2008 DKR sú na prvých dvoch miestach a vyhli sa im problémy, tretí také šťastie nemal. Carlos Sainz stratil asi 10 minút, keď musel zastaviť a riešiť neposlušný motor, čo ho stálo umiestnenie v top 10. Víťaz Dakaru z roku 2014, Nani Roma, na X-raid Mini tiež zostal v blate v strede etape. Na rozdiel od Loeba tam bol oveľa dlhšie a stratil trištvrte hodinu.

Slovenským pretekárom sa na Dakare darí, v top 15 máme v rôznych kategóriách hneď troch zástupcov. Najlepšie sú na tom naši motorkári, Štefan Svitko je na vynikajúcom priebežnom 5. mieste, Ivan Jakeš je tesne za top 10 na 12. mieste. Posádka kamiónu Tatra, kam patrí aj Jaroslav Miškolci, je priebežne na 15. mieste.SÚŤAŽ: Súťaž o AKU vŕtačku Starline za 65 €

AKU vŕtačka Starline za 65 € Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

05.01.16 14:41 | filippp

48

90

kks ten Loeb je Pan, on keby nastupil na zavod z furikom ktory ma motor tak vyhra...
Jazdím na: Toyota

odpovedať

8 | 0

07.01.16 13:40 | sf
je pan len ked ma vzdy najvykonnejsie auto zo vsetkych. ked ma priblizne rovnocenne auto uz taky oslnivy nieje vid WTCC

odpovedať

0 | 0

07.01.16 14:18 | Draho TS

305

87

Loeb je Pan, treba si uvedomit, ze on cely zivot jazdil rally, zatial co jazdci WTCC vyrastali na okruhoch. Aj tak dokazal vo WTCC aute drzat krok s Majstrami Sveta. Jazdit na urovni jazdcov ako Muller a Lopez nie je len tak a myslim ze Loeb sa za svoje vysledky vo WTCC nemusi hanbit. Teraz skusa Dakar a nie je tam sam s Peugeotom, tim ma v poli 4 rovnake auta.
Jazdím na: Mazda RX-8

odpovedať

2 | 0


Automechanika 2016 Frankfurt