06.01.2016

Skúste hádať, čo Nissan na tento rok chystá? Áno, ďalší crossover

Keď si kliknete na stránku Nissanu, nájdete tam rovno štyri crossovery/SUV-čka. Juke, Qashqai, X-Trail a Murano. Na Topspeede ste mohli vidieť aj správy o nástupcovi športového kupé 370Z s názvom Gripz, ktorý má byť tiež crossoverom. V Amerike má Nissan v ponuke rovno sedem vozidiel typu crossover/SUV. Možno sa vám to zdá, že ich je snáď viac než by bolo treba. Ale chyba, všetci sme na omyle. Nissan totiž na tento rok plánuje ďalší crossover s názvom Kicks.

Kicks má jazdiť zatiaľ len na benzín a len s jedným motorom. Pôjde o 1.8 litrový atmosférický štvorvalec spriahnutý s manuálnou alebo CVT prevodovkou. Auto bude stáť na rovnakej platforme, akú používajú Nissan Micra alebo Note. Použitý motor a absencia malých turbobenzínov alebo dieselov predznamenáva, že auto sa v Európe predávať nebude. Z časti to tak aj bude, keďže model je určený primárne pre Latinskú Ameriku, no neskôr by z neho v Nissane radi mali globálny model.

Zatiaľ jediná fotografia produkčného modelu Kicks

Do vývoja typu Kicks vrazil Nissan 192 miliónov dolárov. Robiť ho budú v Brazílii a vďaka nemu vznikne 600 pracovných miest. Za dizajnom stoja dizajnové divízie Nissanu v Severnej Amerike, Južnej Amerike a v Japonsku. Keďže Nissan je oficiálnym sponzorom letných Olympijských hier 2016 v Riu de Janeiru, je celkom možné, že Nissan Kicks bude debutovať práve na tomto podujatí.SÚŤAŽ: Súťaž o AKU vŕtačku Starline za 65 €

AKU vŕtačka Starline za 65 € Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

07.01.16 05:21 | This Guy

169

66

Prosim petrolgod uz zastav toto crossoverove/suv sialenstvo. Naozaj stacilo. Uz to chce slutocne auta a nie velke kabelky pre manzelky futbalistov atp
Jazdím na: Subaru Impreza

odpovedať

2 | 2

07.01.16 09:28 | Tuko
Uz sa tesim ako sa v kazdom teste bude vypravat jak skvele sikovne auticko z technikou spred 15 rokov a cenovkou 30 tosi to je.

odpovedať

0 | 0

09.01.16 13:42 | !wo

59

93

Názov sa mi síce nepáči ale dizajnovo je to celkom fajn.. Ktovie ako bude vyzerať skutočnosť a či vôbec bude niekedy dostupný aj na našom trhu..
Jazdím na: Nissan Juke, Nissan Almera

odpovedať

0 | 0

09.01.16 13:44 | !wo

59

93

...
Jazdím na: Nissan Juke, Nissan Almera

odpovedať

0 | 0


Automechanika 2016 Frankfurt

Najnovšie komentáre