Skupina STC (Small Touring Cars)

Skupina STC združuje autá s objemom do 1600 cm3, do 2000 cm3 s hmotnosťou do a nad 1000 kg, do 2800 cm3, do 3000 cm3 a malé otvorené autá. V triede do 1600 cm3 sa stal víťazom Marcel Liedl(Lotus Elise). Druhé miesto tesne za Marcelom obsadil Igor Végh (Honda CRX) a tretie miesto patrilo Jurajovi Gajerovi (Honda Civic). V triede do 2000 cm3 do 1000 kg vyhral s obrovským náskokom 64 bodov Robert Gugg (Lotus Elise), druhý skončil Peter Entenfellner (Lotus Elise) a tesne za ním bol na treťom mieste Pavol Silárd (Škoda Octavia). Trieda do 2000 cm3 nad 1000 kg bola doménou Michala Malíčka (Renault Clio RS), vyhral s veľkým náskokom 101 bodov. Druhé miesto vybojoval Ervín Cséfalvay (Renault Clio RS) a tretí skončil Martin Ryba (Renault Clio RS).

Slovenský Okruhový Pohár ocenil najlepších jazdcov

Víťaz Lotus Elise Cupu, Tomáš Bizub s víťazom MX-5 Cupu Lukášom Koníkom

Medzi autami s objemom do 2800 cm3 s stal víťazom Ivan Vlkovič (BMW E36), druhé miesto obsadil Dušan Vicen (BMW E36) a tesne za ním skončil tretí Marek Fried (Lotus Exige). Triedu do 3000 cm3 vyhral Marián Polónyi (BMW 130i), druhý skončil André Mašek (BMW 130i) a tretia Brigitte Schmalzl (Mercedes 190). Ondřej Kočka (Caterham) bol jediným zástupcom triedy malých otvorených áut, takže samozrejme skončil na prvom mieste.

Skupina BTC (Big Touring Cars)

Do skupiny BTC patria autá s objemom do 3500 cm3, nad 3500 cm3 a veľké otvorené autá. Triedu do 3500 cm3 vyhral tesne Jiří Procházka (BMW M3 GTR) pred druhým Martinom Durasom (BMW M3) a tretí skončil Otto Svoboda (BMW M3 E46 GTR). V triede nad 3500 cm3 zvíťazil Marcel Baláž (BMW Z4 GT3), druhé miesto obsadil Jan Baláž (Chevrolet Corvette GT3) a tretie Radek Hort (Porsche 911 GT3). Medzi veľkými otvorenými autami vyhral Rudolf Radič (Radical), druhý bol Radim Havlík (KTM X-Bow) a tretí Sergej Paulavets (KTM X-Bow).

Tímea Glossová vybojovala v MX-5 Cupe 8. miesto

Skupina CUP

Skupina CUP zahŕňa Lotus Elise Cup, Fiesta Cup a MX-5 Cup. V Lotus Elise Cupe vyhral Tomáš Bizub, tesne za ním na druhom mieste skončil Adam Tarnóczy a tretie miesto obsadil Ivan Lexa. Vo Fiesta Cupe sa stal víťazom Luděk Dolejš, druhé miesto patrilo Jaroslavovi Petrášovi a tretie miesto obsadil Karel Šindelář. MX-5 Cup vyhral Lukáš Koník, druhé miesto vybojoval Martin Hlavna a tretie Samuel Moskál.

Poháre SOP

Pretekári okrem svojich zbierali body aj do pohárov Slovenského Okruhového Pohára. Víťazom Slovenského pohára SOP sa stal Michal Malíček (Renault Clio RS), Český pohár SOP získal Ondřej Kočka (Caterham) a Rakúsky pohár SOP vyhral Robert Gugg (Lotus Elise). Najrýchlejšou ženou v SOP bola Veronika Vanyová (Lotus Elise Cup) a absolútnym víťazom putovného pohára pre najlepšieho pretekára sa stal Ondřej Kočka (Caterham).

Sezóna 2017

Slovenský Okruhový Pohár sa postupne vyvíja a organizátori sa snažia, aby bol stále lepší a zároveň dostupný. Na základe obsadenia jednotlivých tried sa rozhodli vytvoriť triedu pre autá špecifikácie GT3. Ďalej sa zlúčia triedy do 2800 cm3 a do 3000cm3, otvorené autá sa už viac nebudú deliť na malé a veľká, ale budú jazdiť v jednej triede.

Aj tento rok zostáva v kalendári 6 podujatí (plus Veľká Cena SR pre MX-5 Cupu), každé s dvoma pretekmi. Máličko sa však zmení formát, ruší sa ranný extra platený tréning, avšak voľné tréningy pre každú skupinu sa predĺžia zo súčasných 20 minút na 30 minút. MX-5 Cup mení meno na InterCars MX-5 Cup, bude zapísaný ako oficiálny pohár SAMŠ a otvorí sa pre všetkých účastníkov s FIA CEZ licenciou.

Večer víťazov, to je dobrá zábava s kamarátmi

Zmenou prešlo aj bodovanie, od roku 2017 bude bodovať prvých 10 jazdcov v každej triede, kde prvý získa 25 bodov a desiaty 1 bod (1: 25 b, 2: 18 b, 3: 15 b, 4: 12 b, 5: 10 b, 6: 8 b, 7: 6 b, 8: 4 b, 9: 2 b, 10: 1 b). V platnosti  zostáva bodovanie kvalifikácie, kde sa udeľujú 3 body za pole position, 2 body za druhé miesto a 1 bod za tretie. Popri bodovaní sa menia aj penalizácie. Zruší sa prejazd boxovou uličkou a k 30 sekundovej penalizácii pribudne viac časových trestov. Predlžuje sa čas na podanie protestu.

Slovenský Okruhový Pohár premiérovo predstaví seriál vytrvalostných pretekov SOP Endurance, ktoré sa budú jazdiť na počas letných mesiacov na Slovakia Ringu. Preteky budú trvať 2 hodiny a ich súčasťou bude i povinná zastávka v boxoch. Pretekár môže jazdiť sám, alebo tvoriť posádku zloženú s viacerých jazdcov. Autá budú rozdelené do tried podľa pravidiel SOP. Štartovné do SOP Endurance bude závisieť od počtu prihlásených áut, 0 – 10 áut 500 €, 10 – 20 áut 450 €, nad 20 áut 380 €.

Štartovné na podujatiach SOP sa podobne ako v predchádzajúcich sezónach bude dať zaplatiť naraz pred sezónou alebo na jednotlivých podujatiach. Celoročné štartovné pre skupinu STC je 1200 € a pre BTC 1300 € a je možné ho zaplatiť do 15. januára 2017. Štartovné na jednodňové podujatie SOP je stanovené pre skupinu STC na 250 € a pre BTC na 290 €. Štartovné Time Attacku je 89 €. Ročník 2017 začne testovacím dňom, kde majú jazdci k dispozícii 8 x 30 minút na okruhu Slovakia Ring. Testovací deň stojí 229 € a pre účastníka SOP 199€. Zmena štartového čísla je možná pri administratívnom prebraní a stojí 50 €.