Galéria: 6 obrázkov

Obstáť v tak veľkej konkurencii v disciplínach ako beh na 6 km (2x vonkajší ovál SlovakiaRingu - varian 2), náročný intervalový tréning (drepy, brušáky, kliky v 50 sek. intervaloch s len 10 sek prestávkami), vedomostný test (otázky z konštrukcie, z oblasti motoršportu), rozhovor pred kamerami v rodnom i anglickom jazyku, to už naozaj nie je brnkačka. Účastníci svoju rýchlosť museli znova ukázať pri jazde v motokáre i na počítačovom simulátore. Tomáš do cieľa dobehol na 9. mieste, vo fyzických testoch získal plný počet bodov a improvizovanej motokárovej trati zadelil najlepší čas.

Čaká ho Swift Cup Europe

Konkurencia tam musela byť mimoriadne tvrdá, každý dobrý motokárový jazdec je v oblasti porovnávania sa na trati mimoriadne ambiciózny. A v tomto tlaku získal celkovo skvelé II. miesto Tomáš BIZUB z Bratislavy. Majster Slovenska v halových motokárach z roku 2013. Po teste v slalome na Renaulte Twingo RS preukázal pri jazde na okruhu v okruhovom Suzuki Swift okrem rýchlosti aj skvelú vyrovnanosť časov. Tomáš Bizub bude reprezentovať Slovensko v seriáli Swift Cup Europe v maďarskom tíme. Prvé preteky na Hungaroringu má už o dva týždne. Držíme palce! Pre úplnosť, tretie miesto vybojoval Maďar Martin Lengyel. Jeho odmenou bude štart v novej sérii Renault Twingo Cup.

Projektu RaceStar sa zúčastnili jazdci z Česka, Maďarska, Nemecka, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Švajčiarska a Slovenska. Finále  pretekárskom okruhu SlovakiaRing prebehlo hneď po veľkej noci od 5. do 7. apríla. Slováci sa medzi najlepšími nestratili. Do prvej deviatky sa dostal aj Dennis Zeťák (celkovo 7. miesto) a do TOP25 po jazdách zručnosti sa prebojovala aj jediná žena vo finále, Michaela Dorčíková.