Z Yamamotovho vyjadrenia nie je nič jasné, no je to muž na správnom mieste, aby myšlienku návratu na okruh la Sarthe priviedol k životu a keď nič iné, bude jeden z prvých, ktorý sa dozvie novinky o nádejnom projekte. Mazda bola ústrednou automobilkou tohtoročného Festivalu rýchlosti v Goodwoode. Monument na podujatí bol venovaný ich pretekárskej minulosti v podobe Mazdy 787B a budúcnosť stvárňoval koncept Mazda LM55 Vision Gran Turismo. Goodwood len prilial olej do ohňa dohadom o možnom návrate na vytrvalostné preteky v Európe, snáď aj s novým rotačným motorom.

Mazda Goodwood

Tohtoročný Festival rýchlosti bol venovaný Mazde a jej pretekárskym wanklom

Mazda vraj zvažuje návrat do Le Mans. Predstavitelia automobilky sú zatiaľ vo vyjadreniach zdržanliví. Dočkáme sa ich účasti na okruhu la Sarthe?

Mazda 787B písala históriu. Posádka Weidler, Herbert, Gachot s ňou získala v roku 1991 dodnes jediné víťazstvo v Le Mans pre japonskú automobilku. Vytrvalostných pretekov sa v súčasnosti zúčastňuje aj Toyota, minulý rok dokonca vyhrali sezónu vo World Endurance Championship, ale prvé miesto z francúzskej 24-hodinovky ešte nemajú.

Mazda 787B

Mazda 787B je jediným japonským autom, ktoré vyhralo 24-hodinovku v Le Mans

„Každý v Mazde, by rád videl jedinú japonskú automobilku, ktorá kedy vyhrala 24-hodinovku v Le Mans, vrátiť sa na vytrvalostné preteky,“ povedal hovorca automobilky pre Severnú Ameriku. „Či sa tak naozaj stane, o tom by sme nemali teraz diskutovať. Ale vzhľadom na našu minulosť a súčasnosť v motoršporte, by náš záujem nemal nikoho prekvapiť. Súhlasíme s pánom Yamamotom, keď dúfa, že sa tak stane.“

Galéria: 6 obrázkov

Mazda zatiaľ účasť v Le Mans nepotvrdila, no ani nezavrhla. V súčasnosti pretekajú s Mazda Skyactiv Prototypom v United SportsCar Championship v Amerike. Hoci dnes jazdia s dieslom, zatiaľ sa nerozhodli, či budú v tomto koncepte pokračovať, alebo zvolia niečo iné. Pre nás, ale aj pre nadšencov v motoršportu v manažmente automobilky je stále nádej, že Mazdu znova uvidíme v Le Mans, možno aj s wanklovým motorom.

Zdroj: autoblog.com