07.01.2016

Vodič Subaru mal neskutočné šťastie

Hovorí sa, že mačky majú 7 životov. Chlapík z videa má minimálne dva. Prvý si vyčerpal pri jazde v horách po zakrútených cestách. Petrolheadi horské priesmyky milujú, ale tie môžu byť rovnako nebezpečné ako sú zábavné. Vodič Subaru Forester XT mal po nezvládnutom šmyku malú šancu na prežitie. Auto zišlo z cesty a začalo sa rútiť do údolia plných skál. Vozidlo zázračne zachytil odvodňovací kanál a vodičovi sa nič nestalo. Dokonca aj auto si odnieslo len mierne poškodenie.

Šťastný chlapík chce, aby si vzali z videa ponaučenie aj ostatní. Nikdy nejazdi rýchlo na cestách, ktoré nepoznáš!

Vodič prežil a preto cíti potrebu podeliť sa s ostatnými, čo sa vlastne stalo a dať ostatným radu, aby neurobili rovnakú chybu ako on. V skratke sa chcel len zabaviť na horskom prejazde. Užíval si zvuk boxera v tuneli, tak ako to robil už mnohokrát predtým. Séria dvoch krátkych tunelov mu dovolila vytočiť štvrtý prevodový stupeň k obmedzovaču. Chalan však zabudol myslieť na to, že cestu za tunelom nevidí a jazdí na nej po prvýkrát. Keď z neho vyšiel, zistil, že je zle a začal brzdiť a zároveň zatáčať. Čo nastalo nebolo prekvapením. Forester stratil vzadu trakciu a v pretáčavom šmyku si to nasmeroval rovno do údolia.

 

„Stalo sa to tak rýchlo. Všetko, čo si pamätám, sú nárazy a otáčanie. Myslel som si, že padám z hory. Bol som presvedčený, že ma rozdrví. Bol som na najhoršej horskej dráhe na svete, ktorá mohla skončil len mojou smrťou. Aspoň som si to myslel. Keď som zastavil, stále som jačal a netušil som, čo sa presne stalo,“ hovorí vodič Subaru. Ďalej popisuje, že ho zachytil odtokový kanál a keby vyletel z cesty len o pár stôp ďalej, bolo by po ňom. Šťastný chlapík chce, aby si vzali z videa ponaučenie aj ostatní. Nikdy nejazdi rýchlo na cestách, ktoré nepoznáš!

 SÚŤAŽ: Vyhraj balíček autokozmetiky od Auto Kelly za 30 €

Balíček autokozmetiky za 30€ Koľko predajní má AutoKelly na Slovensku? Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

07.01.16 12:51 | smartin

211

75

No chlapik mal teda riadne stastie. Inac DOD LS su asi najlepsie dash kamery
Jazdím na: Lexus IS200, Toyota Paseo, štastie

odpovedať

1 | 0

07.01.16 13:40 | Mayoxy

152

77

nech to pozeram ako pozeram, nechapem ako mohol na tej ceste dostat smyk. co vlastne urobil ? vie mi to niekto vysvetlit? pripomina mi to ked niekto spadne na rovnom chodniku na zem.
Jazdím na: Mazda 3

odpovedať

6 | 0

07.01.16 15:12 | johan
je to napisane v clanku: "začal brzdiť a zároveň zatáčať. Čo nastalo nebolo prekvapením. Forester stratil vzadu trakciu.... "
plus lama sofer, ktory nevedel co so spmykom robit

odpovedať

07.01.16 16:46 | *pt*

50

72

spanikaril
Jazdím na: Volkswagen Polo GTI

odpovedať

0 | 0

09.01.16 02:04 | Peterrrr
hmmm Jogan, daj tip co by si na jeho mieste urobil ty potom ako smyk zacal.

odpovedať

09.01.16 11:44 | johan
no v prvom rade pusim brzdu a kontrujem.. on nerobil nic, len cakal co bude

odpovedať

07.01.16 16:58 | easy
este stale krici....s malymi prestavkami na nadychnutie:D

odpovedať

08.01.16 09:55 | krbo

102

61

:) posledne slova pred smrťou: "...s tym eespéčkom je nuda, kde sa to tu breboha vypina..."
Jazdím na: Mitsubishi Lancer 1.8Di-D, Mitsubishi , Nissan

odpovedať

0 | 0

08.01.16 11:44 | blaster

232

81

Tak to dopadne každý kto pozná v aute len plynový pedál. A malo to byť ...pustiť brzdový pedál urobiť kontru do druhej strany a zase brzdy ...samozrejme na to treba reflex a rýchlosť. Hlavne to posral s tou nohou čo nevedel pustiť z brzdy a zablokoval si smer auta. Samozrejme v prvom rade nemal čo zrýchlovať pred koncom tunela keď vlastne nebolo nič vidieť lebo slnko.

odpovedať

3 | 0

android aplikacia

Najnovšie komentáre