21.01.2016

Volkswagen Passat dokáže s prívesom neuveriteľné veci

Manévrovanie a jazda s prívesom nepatria medzi najľahšie automobilové disciplíny. Také cúvanie s prívesom do úzkeho priestoru vyžaduje poriadny cvik. Volkswagen ponúka zákazníkom pre Passat B8 s ťažným zariadením unikátneho elektronického asistenta Trailer Assist. Nórskemu zastúpeniu Volkswagenu sa zdala obyčajná reklama zrejme nudná. Preto vymysleli spôsob, ako tento systém poriadne zviditeľniť.

V reklame môžeme vidieť Passat s bielym prívesom, ktorý cúva nórskymi ulicami vysokou rýchlosťou. Navštívi aj nadzemnú garáž a kruhový objazd. Ľudia nechápavo pozerajú, čo sa deje. Ani sa im nečudujem, niečo také sa nevidí každý deň. Vrcholom je však „predbiehanie“ za mestom na konci videa.

A ako to „kúzelníci z nórskeho VW“ dokázali? Celé tajomstvo je v prívese. Jednalo sa o starý Volkswagen, ktorý rozrezali na polovicu. Zostal z neho iba motor, volant a predná náprava. Potom už stačilo iba domontovať sedadlo a okolo polovice auta postaviť imitáciu prívesu. Na plexisklových stenách bola fólia priehľadná iba zvnútra, takže vodič vnútri videl všetko a ľudia vonku naopak nič. Nakoniec sa táto „vec“ pripojila k Passatu Variant a šup do ulíc. Na záver môžeme dodať, že Passat vo videu nebol upravovaný a vodiči sa museli vysielačkami dohadovať, aby obidvaja zatáčali rovnako. 

Obyčajná reklama na systém Trailer Assist je v porovnaní s nórskou naozaj nudná...SÚŤAŽ: Hrajte o 3x 5 l špičkového oleja FUCHS

5 l oleja FUCHS Kedy bola založená spoločnosť FUCHS? Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

21.01.16 22:48 | smartin

236

76

Cize otvorene priznavaju, ze to vsetko je len oyeb ;) Myslim ze po Dieselgate, to nieje ta spravna reklama pre tento koncern.
Jazdím na: Lexus IS200, Toyota Paseo, štastie

odpovedať

10 | 5

22.01.16 05:58 | supervizor
Myslíš si, že ostatné reklamy sú pravdivé? Že tá hustá lahodne tečúca smotana je v skutočnosti smotana a nie chemický dablér vhodný pre potreby natáčania? Nevadia Ti reklamy na autá, preháňajúce sa za bieleho dňa centrami miest bez premávky, ako v nejakom apokalyptickom filme? Dobrá reklama má zabaviť, upútať. A toto sa im určite podarilo.

odpovedať

0 | 0

21.01.16 22:48 | zazracne_dieta
janka slotu ste tam mali posadit :)))

odpovedať

0 | 0

22.01.16 09:29 | neviem meno
Čiže už ani zaparkovať nebudú ľudia vedieť bez asistentov :D

odpovedať

0 | 0

23.01.16 09:37 | JRD McLAREN

170

82

to nevedia niektory ani teraz .. :D

odpovedať

0 | 0


Fuchs jar 2016