01.02.2016

VW postaví najostrejší Golf GTI, ktorý dostane 300 koní a schudne

Golf GTD, Golf GTI, Golf GTI Performance, Golf GTI Clubsport a Golf R. Športových Golfov má Volkswagen v ponuke celkom dosť. No žiadny z nich nie je hardcore. Vlastne všetky hot-hatche z Wolfsburgu sú civilizované a výborne odhlučnené, jednoducho ide o vozidlá na každodenné jazdenie. Jeden z manažérov sa však nechal počuť, že v hre je surová pretekárska verzia Golfu GTI Clubsport.

 

Projekt ešte nedostal zelenú. Dozorná rada Volkswagenu sa údajne obáva, aký signál prinesie podobne ladené auto v súvislosti s emisným škandálom.

Golf GTI Clubsport má 265 koní (pri overbooste až 290 koní) a váži 1375 kg. Nový výtvor z Wolfsburgu by mal schudnúť. Inžinieri plánujú vyhodiť zadné sedačky, ale aj tlmiace materiály a ďalšie nepotrebné drobnosti. V ponuke by mala byť možnosť vyhodiť klimatizáciu a audiosystém. 2,0 litrový motor EA888 by mal tiež dostať kúru a posilniť až na 300 koní. Na výber bude manuál aj DSG. Akcelerácia na stovku bude trvať menej ako 6 sekúnd. Volkswagen sa údajne pri aute inšpiroval modelom Porsche 911 GT3 Clubsport. Má prilákať zákazníkov, ktorí hľadajú auto určené na trať, ale zároveň môže stáť na značkách. Volkswagen teda vpláva do podobných vôd, kde je Megane RS s verziou Trophy-R.

Odľahčené GTI príde o zadné sedačky a tlmiace materiály.

Projekt ešte nedostal zelenú. Dozorná rada Volkswagenu sa údajne obáva, aký signál prinesie podobne ladené auto v súvislosti s emisným škandálom. Jeden by si myslel, že vo Wolfsburgu obmedzia výrobu dieselov a nie športových verzií. Každopádne, odľahčený Golf GTI Clubsport by sme mali vidieť v máji na zraze fanúšikov VW pri jazere Wörthersee minimálne ako koncept. Vývoj auta totiž už začal. 


Čo hovoríte na pretekársky ladený VW? Dáva vám to vôbec zmysel? Produkty z Wolfsburgu sú predsa známe racionálnosťou a na dvojmiestnom takmer okruhovom aute nič racionálne nie je... Ale my by sme podobné auto radi videli.


Zdroj: autocarSÚŤAŽ: Súťaž o lístky na TRUCK ARÉNA 2016 v hodnote 20 €

2 lístky na TRUCK ARENA 2016 za 20 € Po koľkýkrát sa koná zraz TRUCK ARENA? Chcem súťažiť


SÚŤAŽ: Vyhraj balíček autokozmetiky od Auto Kelly za 30 €

Balíček autokozmetiky za 30€ Koľko predajní má AutoKelly na Slovensku? Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

01.02.16 21:06 | Tango030

52

73

VW je dosratý z nového focusa RS!!!
Nech vyrobia jeden poriadny golf a hotovo a nie desať variácií,ktoré sa viac menej budú líšiť iba detailam,kto sa v tom má kurrva vyznať :)
Jazdím na: Ford

odpovedať

4 | 6

01.02.16 21:31 | Tuko
Vw je dosraty mozno tak z dieselgatu, ne z fordu focus :D

odpovedať

01.02.16 22:47 | soda
zeby poriadne GTI ktore by vedelo konkurovat cupre ?lebo starsie gti je cista komfortna "limuzina"

odpovedať

android aplikacia

Jaguar AWD XE leto 2016

Najnovšie komentáre