27.05.2009

Nový Renault Clio RS

Dámy a páni, nový Renault Clio RS prichádza! A čo nového nám prináša? Pôvodný vzhľad nového Clia Renault Sport prešiel viacerými úpravami. Blatníky sú o 30,5  mm širšie a  zakrývajú rozchod  kolies rozšírený o 48 mm  vpredu a 50 mm vzadu. Agresívnejšie vyzerajúca  predná  maska  zahŕňa veľké, nízko posadené nasávanie vzduchu, ktorého úlohou je  privádzať studený vzduch  do  nepreplňovaného atmosférického motora 2.0 16V s výkonom až 147,5 kW (203  k). Nové Clio Renault  Sport je obuté do rozmeru 215/45/17 a jeho brzdenie má na starosti brzdná sústava značky Brembo. Tak ako je v poslednej dobe módou, tak aj Renault uvádza novú krikľavú metalickú farbu v odtieni zelená  Alien.
 
K  zaujímavým aerodynamickým prvkom nového Clia Renault Sport patria: predný spojler, nasávače vzduchu v predných blatníkoch a zadný  difúzor,  ktoré  sú  vzácne v tomto segmente. Vďaka týmto zlepšeniam, inšpirovaným technológiou F1, sa koeficient odporu vzduchu nového  Clia  Renault  Sport  v  porovnaní  s  jeho predchodcom znížil o 0,02cx.

Prívlastok  „športový”  sa v novom Cliu Renault Sport odráža v detailoch, akými  sú  napríklad  hliníkové  pedále a opierka chodidla či volant  potiahnutý perforovanou  kožou s výrazným prešívaním. Špeciálne sedadlá Renault Sport  sú výnimočne  pohodlné s výraznými bočnými  oporami.  Žltý  otáčkomer má zabudovaný indikátor  radenia  prevodových  stupňov. Ako  pri  ostatných modeloch  vyvinutých  Renault  Sport  Technologies, aj v novom Cliu Renault Sport sú znaky Renault Sport viditeľné v kabíne na pozadí otáčkomeru, na prahoch dverí ale aj predných sedadlách. Ba čo viac, k dispozícii sú aj príplatkové škrupinové sedadlá navrhnuté a vyvinuté v spolupráci s firmou Recaro. Sú vybavené bočnými airbagmi a spolu s pevnou konštrukciou zo sklenených vlákien a polyamidu dotvárajú dojem skutočného športového auta.

K  vývoju  podvozku  Sport  viedla  snaha  nájsť  čo  najväčšiu  rovnováhu  medzi  výkonom  a pohodlím  pri každodennom  jazdení. Nové Clio Renault  Sport  zaznamenalo  zlepšenie  komfortu  oproti  svojmu  predchodcovi vďaka novému nastaveniu tlmičov (o 15% mäkšie) či použitiu tlmičov s dvojitým účinkom. Nové Clio Renault Sport  je k dispozícii aj s podvozkom  typu Cup  (za príplatok), ktorý bol vyvinutý pre náročnú jazdu a radosť z nej bez kompromisov. Ten obsahuje pevnejšie tlmiče (o 15%) ako mal jeho predchodca a pevnejšie pruženie v porovnaní s podvozkom Sport (o 27% vpredu a o 30% vzadu) pre ešte extrémnejšiu jazdu. Svetlá  výška  je o 7 mm nižšia ako pri podvozku Sport.

 

Nové  Clio  Renault  Sport  zrýchli  z  nuly  na  100  km/h  za  6,9  sekundy  a  1km s pevným štartom pokorí za 27,3 s. TopSpeed 225 km/h je o 10 km/h vyšší ako v prípade predchodcu. Cena za toto klbko radosti je veľmi príjemná - začína na 21 100 € (635 658,60 Sk) čo je skutočne lákavé, ak uvážime, že sa jedná o jeden z naj hothatchov súčasnosti!

 

zdroj: Renault SlovenskoSÚŤAŽ: Súťaž o AKU vŕtačku Starline za 65 €

AKU vŕtačka Starline za 65 € Chcem súťažiť


DISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

28.05.09 15:34 | Gt.Patron
konecne nieco spravili s tou cenou, predchadzajuca verzia bola strasne predrazena...

odpovedať

0 | 0

28.05.09 15:56 | Peter

408

78

Tiez si myslim, teraz je cena niekde pod urovnou octavie rs co je len pozitivne. Ale ja som napriklad tusil uz skor ze sa nad sebou zamysleli, staci si pozriet tu na topspeed.sk test Twingo RS kde sme aj skonstatovali, ze cena za toto auto je fakt vynikajuca. Takze Clio RS len nasleduje tento skvely trend.
Jazdím na: Honda Civic 1.8 i-VTEC, KIA Ceed 1.6 CVVT, Volkswagen Passat 1.9 TDI

odpovedať

0 | 0


CarFans Párty 2016