Problémy s produkciou kalifornskej Tesly neprestávajú. V minulosti sme vám priniesli správu o tom, ako Elon Musk nazval výrobu Tesla Model 3 produkčným peklom. Zdá sa, že neskončilo. Firma odkladá dodávky pre netrpezlivých čakateľov na nové auto, a to aj tým, ktorí boli medzi prvými. Zákazníkom a budúcim majiteľom posiela email, v ktorom oznamuje zmeškanie oproti pôvodnému plánu.

 

A nikto nepotvrdil, že tentokrát už pôjde o posledné meškanie....

Nekonečný príbeh?

Je vôbec reálne dostať sa k novému autu? Ak ide o rezervácie z prvého dňa otvorenia objednávok pre Model 3, patria majiteľom už iného modelu Tesly a súčasne ide o obyvateľov Kalifornie, auto mali zákazníci dostať  v novembri 2017. Tesla však udávala rozsah dodávky až do januára 2018. Neskôr termín dodávky posunuli na december 2017 – február 2018. Teraz je na rade ďalšie omeškanie. Zákazníci, ktorí spĺňajú vyššie uvedené podmienky, sa k autu dostanú najskôr medzi januárom 2018 – marcom 2018! No a ostatní, ktorí nemajú výsadu byť z Kalifornie a neboli medzi prvými, majú smolu a novú Teslu uvidia v garáži „niekedy v prvej polovici roku 2018“.

Hodnota akcií firmy klesá

Záujemcovia začínajú byť sklamaní a nahnevaní. Tesla opakuje, ako sa jej darí, no súčasná kauza okolo dostupného modelu 3 hovorí o neistote vo firme. Navyše, s produkčnými problémami prichádza pokles akcií spoločnosti. Nervozita investorov stúpa a v blízkej dobe sa s odkladmi „trojky“ nezníži. V minulosti predávali akcie firmy za cca 385 dolárov, teraz je to okolo 300 dolárov. Pre objektivitu je však nutné spomenúť, že začiatkom roka hodnota jednej akcie bola iba 217 dolárov. Od tej doby rapídne vzrástla, teraz má opäť klesajúcu tendenciu. Nečudo.

Zdroj: Car And Driver

Zdroj foto: Tesla

NESTÍHAJÚ VÝROBU A DÁVAJÚ VÝPOVEDE? TESLA ZAČALA PREPÚŠŤAŤ. NEDARÍ SA IM?

NESTÍHAJÚ VÝROBU A DÁVAJÚ VÝPOVEDE? ...

Tesla začala prepúšťať. O koľko ľudí ide? Správy zahraničných médií nie sú jednoznačné. Veľa sa špekuluje. Nie ...

16. 10. 2017
PUTINOVE AUTO BY MOHLA BYŤ AJ TESLA

PUTINOVE AUTO BY MOHLA BYŤ AJ TESLA

Ruskému prezidentovi by nevadilo jazdiť na elektromobile Tesla. To vyjadril na energetickom fóre v Moskve po priamej otázke, ...

05. 10. 2017
REKORDNÉ PREDAJE TESLY SPREVÁDZA PRODUKČNÉ PEKLO

REKORDNÉ PREDAJE TESLY SPREVÁDZA ...

Tesle sa darí! Výrobca elektromobilov sa pýši rekordným štvrťrokom. V 3. kvartáli 2017 predali viac ako 26 000 áut. ...

09. 10. 2017
PRVÍ ZÁKAZNÍCI UŽ MAJÚ NAJOČAKÁVANEJŠIE AUTO ROKA - TESLA 3

PRVÍ ZÁKAZNÍCI UŽ MAJÚ ...

Tesla konečne dodala prvým zákazníkom dlho očakávaný "ľudový" elektromobil. Po viac ako 400-tisíc objednávkach tak ...

01. 08. 2017