Vytrvalostné preteky patria k tomu najzaujímavejšiemu, čo môže motoršport ponúknuť. Veď už koncom 19. storočia sa jazdili dlhé vzdialenosti, hoci to bolo po bežných cestách. Preteky prešli vývojom, až z nich vznikli známe 24-hodinovky, napríklad v Le Mans alebo na Nürburgringu. Preteky 24 hodín v Le Mans štartujú 18. júna a v rovnaký týždeň si prídu zmerať sily jazdci v Hankook 24 h Slovakia Ring.

Vytrvalostné preteky cestovných automobilov sú boj s traťou i technikou, v pretekoch Hankook 24 h Slovakia Ring si zmeria sily 25 tímov.

Na Slovensko mieri seriál vytrvalostných pretekoch cestovných automobilov Touring Car Endurance Series. Pretekári už majú za sebou 24-hodinovku na Silverstone a teraz 14. – 16. júna sa predstavia v pretekoch Hankook 24 h Slovakia Ring. Zažiť takéto podujatie je veľmi zaujímavé, zvlášť keď na štarte bude stáť 25 tímov.

Jazdcov i divákov čakajú vytrvalostné preteky európskeho formátu. Na programe sú večerné tréningy a potom kvalifikácia 14. júna. 24-hodinovka odštartuje 15. júna presne o 14:00, pretekári i tímy budú celý deň zápasiť s nástrahami Slovakia Ringu. Preteky sú dlhé a stať sa môže hocičo, nikto nemá nič isté, dokedy neprejde popod šachovnicovú vlajku presne 24 hodín po štarte pretekov.

Zdroj: tlačová správa

Foto: touringcarenduranceseries.com