Sezóna Slovenského Okruhového Pohára je v druhej polovici. 4 kolo seriálu prenesie drámu na trati a fantastické súboje na maďarský okruh Pannonia Ring. Mladí jazdci môžu aj tu rozvíjať svoj talent a zbierať nové skúsenosti v silnej konkurencii. Profesionálom seriál ponúka šancu trénovať a testovať techniku za nízke náklady. Pretekári si prídu zmerať sily na maďarský okruh vo štvrtok 10. júla. Slovenský Okruhový Pohár organizuje preteky koncom pracovného týždňa, pretože chce dopriať jazdcom zábavu na trati, no zároveň im umožní prežiť plnohodnotný víkend v kruhu rodiny, alebo pri iných aktivitách.

Pannonia Ring zaznamená v Slovenskom Okruhovom Pohári premiéru. Technický okruh vzdialený asi 120 km od Bratislavy ponúkne pretekárom 11 pravých a 7 ľavých zákrut. Zaujímavá trať preverí vlastnosti techniky a schopnosti jazdcov. Tí budú mať príležitosť zoznámiť sa s okruhom počas dvoch voľných tréningov. Nazbierané informácie o trati potom pretavia do najrýchlejšieho kola počas meraného tréningu, ktorý určí postavenie na štarte v dvoch 20 minútových pretekoch s letmým štartom. Okrem tradičného programu pripravili organizátori dve hodiny voľných jázd v podobe Sponzor Race a predstavenie nového MX-5 Cupu, ktorý spustia v nasledujúcej sezóne 2015.

Okruh sa nachádza južne od mesta Ostffyasszonyfa. Cesta naň trvá autom 1 hodinu a 45 minút. Pannonia Ring teda nie je ďaleko a jeho vzdialenosť od Bratislavy môžeme porovnať s Masarykovým okruhom v Brne. Maďarský Pannonia Ring má dĺžku 4 740 m. Po cieľovej rovinke pretekári prichádzajú do rýchlej pravej zákruty, po ktorej musia brzdiť, pretože nasleduje pomalá pravá zákruta. Na rovinke potom jazdci naberú rýchlosť, ktorou prejdú rýchlou ľavou, aby po jej prejazde ešte zrýchlili. Potom tvrdo brzdia po veľmi pomalej ľavej zákruty. Nasledujúca rovinka ich privedie do pravotočivej zákruty. Ďalšou rovinkou sa pretekári približujú k veľmi náročnej technickej časti. Začínajú pravou, po ktorej prejazde ich čaká nie práve jednoduchý prejazd kombinácie dvoch ľavých zákrut. Následne akcelerujú a cez pravú zákrutu sa blížia prudkej pravej, pred ktorou musia tvrdo brzdiť. Kombinácia pravej a ľavej zákruty privedie pretekárov na dlhú rovinku zakončenú pravou zákrutou. Po nej prechádzajú pomalou ľavou a potom rýchlou ľavou zákrutou, ktorá rozdeľuje rovinku na dve časti. Ďalšia pravá zákruta privedie jazdcov na krátku rovinku. Nasleduje kombinácia dvoch pravých zákrut, ktorými sa jazdci vrátia na cieľovú rovinku a ukončia jedno kolo na Pannonia Ringu.

Organizátori Slovenského Okruhového Pohára pripravili po skončení pretekov dve hodiny voľných jázd v podobe Sponzor Race. Jazdci môžu od 16 do 18 hodiny ukázať svoje schopnosti, keď na sedadlo spolujazdca posadia svojho sponzora alebo kamaráta. Tí tak dostanú možnosť zažiť na vlastnej koži, ako chutí jazda na plný plyn na profesionálnom okruhu v pretekárskom aute. Ak pretekár zverí svoj špeciál do rúk sponzora, či kamaráta, ten si potom môže vychutnať atmosféru pretekárskeho auta priamo spoza volantu.

Na sezónu 2015 pripravuje Slovenský Okruhový Pohár nový seriál MX-5 Cup. Pôjde o preteky identicky upravených áut Mazda MX-5 prvej generácie. Ďalšie informácie o cenovo dostupnom seriáli sa dozviete počas štvrtého kola Slovenského Okruhového Pohára 10. júla na Pannonia Ringu.

Začiatok letných prázdnin privíta účastníkov Slovenského Okruhového Pohára príjemnými teplotami na úrovni 25°C. Slnečné počasie umožní pretekárom zabaviť sa pretekaním a ukázať svoje schopnosti súperom počas pretekov a sponzorom, či priaznivcom počas Sponzor Race.
Štvrté podujatie Slovenského Okruhového Pohára ponúkne jazdcom zaujímavý program v podobe pretekov, predstavenia MX-5 Cupu, či Sponzor Race. Registrácia na preteky aj Sponzor Race už beží na stránke seriálu www.okruhy.sk

Časový harmonogram:

7:15 – 8:30 administratívne a technické preberanie
8:35 – 8:45 povinná rozprava jazdcov
9:00 – 9:20 20min. voľný tréning č. 1 pre STC (small touring cars)
9:20 – 9:40 20min. voľný tréning č. 1 pre BTC (big touring cars)
9:40 – 10:00 20min. voľný tréning č. 1 pre OFC (open and formula cars)
10:00 – 10:20 20min. voľný tréning č. 2 pre STC
10:20 – 10:40 20min. voľný tréning č. 2 pre BTC
10:40 – 11:00 20min. voľný tréning č. 2 pre OFC
11:00 – 11:20 20min. meraný tréning pre STC
11:20 – 11:40 20min. meraný tréning pre BTC
11:40 – 12:00 20min. meraný tréning pre OFC
12:00 – 12:30 preteky č. 1 – 20min. letmý štart pre STC
12:30 – 13:00 preteky č. 1 – 20min. letmý štart pre BTC
13:00 – 13:30 preteky č. 1 – 20min. letmý štart pre OFC
13:30 – 14:30 obedná prestávka
14:30 – 15:00 preteky č. 2 – 20min. letmý štart pre STC
15:00 – 15:30 preteky č. 2 – 20min. letmý štart pre BTC
15:30 – 16:00 preteky č. 2 – 20min. letmý štart pre OFC
16:00 – 18:00 Sponzor Race
18:15 odovzdávanie cien
18:30 ukončenie podujatia

Štartovné môžu jazdci zaplatiť dvoma spôsobmi, buď na účet Slovenského Okruhového Pohára do 14 dní pred pretekmi, alebo registrovaní jazdci priamo na mieste:

Štartovné uhradené na účet organizátora 14 dní pred pretekom 139,- eur
Štartovné pre prihláseného jazdca hradené na mieste 159,-eur
Sponzor Race poplatok za auto 99,-eur