Na pretekoch do vrchu sa môžeme stretnúť s rôznymi kreatúrami. Výnimkou nie je napríklad Alfa Romeo 4C s motorom V8. Dnes tu však máme beštiu z iného súdka. Dokážete si predstaviť starý Volkswagen Golf s výkonom superšportu? Táto Beštia dáva z motora 2,0 l za pomoci veľkého turba mohutných šesťsto koní. Áno, počujete dobre, 600 k Golf MK2, ktorý vypráši aj Lamborghini.

Dozrieva časom

Základom bol motor z Golfu GTI 5. generácie. Masívny výkon prenáša na všetky štyri kolesá 6-stupňová sekvenčná prevodovka. Špeciál nemá ani svetlá, interiér obsahuje iba to nutné, čo prinieslo hmotnosť 930 kg! K výkonu a mušej váhe si prirátajte prepracovanú aerodynamiku, ktorá zaisťuje vysokých prítlak v zákrutách. Keď však zlyhá, jazdcovi Karlovi Schagerlovi ide o život!

Zázrak na Slovensku

Možno niektorí skalní fanúšikovia vedia, že tento skvost sa objavil aj na našej Pezinskej Babe. Dopadlo to však katastrofálne, auto vo vysokej rýchlosti prerazilo zvodidlá a skončilo v priekope. To však jeho tím nezastavilo a za noc bolo auto opravené. Nielen, že bol na štarte, ale skončil na skvelom treťom mieste a neskôr toho roku aj vyhral šampionát. Karl Schagerl a jeho biely Golf MK2 sa stali žijúcimi legendami a dodnes teší divákov po celej Európe.