Acura pozerá do budúcnosti. Chce ponúkať stále lepšie a modernejšie autá. Konceptom Acura Precision ukazujú svoju predstavu blízkej budúcnosti. Exteriérová dizajnérka Michelle Christensen a dizajnér interiérov John Norman, ktorí pracovali aj na Acure NSX, sa pustili do návrhu štúdie novej vlajkovej lode značky. Acura Precision predstavuje štýl budúcnosti a má pôsobiť športovejším a honosnejším dojmom ako Acura RLX.

Štúdia Acura Precision sa pozerá do blízkej budúcnosti, dokáže rozpoznať človeka už pri nastupovaní a prispôsobiť sa mu, napríklad voľbou nastavenia infotainmentu alebo zvolením jazdného režimu.

Štúdia je so šírkou 2133 mm takmer o 200 mm širšia ako Acura NSX a RLX prekonáva takmer o 250 mm. Pri návrhu sa snažili poskytnúť posádke čo najväčší komfort a kolesá umiestniť čo najviac do rohov karosérie, auto s dĺžkou 5181 mm má rázvor 3098 mm a stojí na 22“ diskoch s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport. S výškou 1320 mm je koncept Precision približne o 140 mm nižší ako Acura RLX. Dizajnéri sa skutočne vybláznili, hranaté tvary pôsobia agresívne, dynamicky až futuristicky. Koncept po prvýkrát ukazuje novú masku, ktorú volajú diamantový pentagón. Ostré hrany zakomponovali do LED svetiel.

Acura Precision po prvýkrát ukazuje novú masku

Dizajnéri sa snažili o plynulý prechod materiálov z exteriéru do interiéru, kde prahy postupne prechádzajú cez konzolu až do ultratenkých zadných sedadiel. Pri volante sa inšpirovali pretekárskym náprotivkom, takže rýchlosti sa radia pádlami a z volantu dokáže vodič ovládať aj systém IDS (Integrated Dynamics System). Plávajúci prístrojový panel kontrastuje s koženým interiérom doplneným drevom. Ultraširoký centrálny displej ovláda posádka pomocou touchpadu na stredovej konzole. Acura hovorí, že digitálne rozhranie dokáže rozpoznať pasažierov keď nastupujú do auta a automaticky spustiť ich profil, ktorý zahŕňa ich preferencie ako nastavenie rádia, navigácie alebo jazdný režim auta.