Zima už začala a čoskoro sa môžeme tešiť na sneh, takže majitelia rýchlych áut už svojich miláčikov určite zazimovali alebo sa k tomu v najbližšej dobe chystajú. Neplatí to ale pre všetkých, na superautá je možné obuť aj zimné pneumatiky a užiť si s nimi poriadnu zábavu na snehu. Veľa automobiliek ponúka svojim klientom aj kurzy jazdy na snehu a ľade spojené s luxusným ubytovaním, väčšinou v lyžiarskych strediskách. Záujem o takéto akcie je veľký, napríklad januárové kurzy od Porsche sú už teraz kompletne vypredané.

Porsche organizuje jazdy na snehu už od r1990, aktuálne vo švajčiarskom St. Moritz, kanadskom Québecu alebo talianskom Levi. K dispozícii je niekoľko rôznych druhov podľa skúseností a zručností jazdca. Cena začína na sume 3990 €. Ďalšou automobilkou, ktorá robí takéto akcie, je Lamborghini. Svojim zákazníkom ponúka jednodňový intenzívny kurz alebo dvojdňový kurz, počas ktorého sa každému z účastníkov venuje jeden inštruktor a ukazuje im možnosti vozidla na snehu. Kurzy sa odohrávajú v domácom Livingu, pričom za jednodňový si automobilka vypýta 4800 € a za dvojdňový 6900 €.

Medzi automobilky, ktoré ponúkajú jazdy v zime, nechýba ani Ferrari. Počas kurzu Pilota Ferrari On Ice si môžu zákazníci vyskúšať jazdu v šmykľavom prostredí s Ferrari FF, jediným autom s pohonom všetkých štyroch kolies, ktoré má automobilka v ponuke. Centrom diania je talianske lyžiarske stredisko Cervinia. Aj Aston Martin si pre tohtoročnú sezónu pripravil zimný kurz, zákazníci v USA si môžu užiť jazdu na ľade v Skalnatých vrchoch v Colorade. Pre všetkých účastníkov je v rámci kurzu Aston Martin On Ice pripravená súkromná ľadová plocha.

Bentley organizuje akciu Power On Ice, ktorá sa odohráva na zamrznutých jazerách vo Fínsku. Začiatkom roka si budú môcť zákazníci vyskúšať aj nové SUV Bentayga. Súčasťou štvordňového kurzu je aj ostrá jazda s fínskym rallye šampiónom Juhou Kankkunehom. Ceny sa odvíjajú od ubytovania a začínajú na sume 11 900 €. 

zdroj: auto.cz