V piatok 18. októbra sa na Slovakia Ringu konalo posledné kolo Slovenského Okruhového Pohára. Na konci prvej sezóny, ktorú sa podarilo urobiť celú tak ako si organizátor pred necelým rokom naplánoval sa dalo konštatovať, že sa konali všetky 4 akcie. Keďže každá z nich obsahuje dva šprintpreteky, dovedna sa v rámci SOP jazdilo vlastne 8 pretekov. Už dnes je zrejmé, že pre obľúbenosť a úspech medzi viacerými jazdcami bude SOP pokračovať aj v roku 2014. Pozrite si však, ako prebehlo finále na konci ktorého sa okrem trofejí a pusiniek sexi hostesiek rozdávala aj chutná torta.

Pri pohľade na dráhu, kde dve BMW Aplina B6 Attilu Bártu a Gregora Zsiga naháňajú Mercedes SLS AMG Rudolfa Machánka, za nimi letí BMW Z4 GTR od Procházkovcov a dve BMW M3 GTR s Tomášom Erdélyim a Martinom Juhásom asi začnete pochybovať. Ginneta G50 Milana Valáška plus niekoľko ďalších silných áut ktoré spomínaným pripekajú v každej zákrute pochybnosti všetkých ešte prehlbia.

 

V druhej skupine si svoje preteky nárazník na nárazník užívajú legendárny Julo Konček a Peter Jureňa na okruhových špeciáloch Vauxhal Vectra, za nimi ex WTTC BMW Petra Schobera, v závese vidíte trojičku rýchleho Civicu, okruhového Clia, ktoré sa už na Clio ani nepodobá a v späťáku vidí nalepenú Alfu 147. Za mikrofónom počujte známy hlas. Pri pohľade bližšie zistíte, že komentátorom podujatia je Andrej Studenič.

Aj takto môže vyzerať podujatie, ktoré bolo ešte v marci v plienkach. Na v poradí štvrtých pretekoch seriálu SOP sa na dráhe Slovakia Ringu preháňalo 41 zaregistrovaných jazdcov. Mimoriadne kvalitné štartové pole bolo zárukou mimoriadnych výkonov. Až na jeden drobný incident ešte počas voľných jázd, bolo na trati cítiť vzájomný rešpekt, no nikto nikomu nič nedaroval zadarmo.

 

Tu si môžete pozrieť výsledky po kategóriách

Nabudúce predstavíme prvých víťazov jednotlivých kategórií Slovenského Okruhového Pohára. Podrobnosti o seriáli hľadajte na www.okruhy.sk