O interiéri budúcnosti od spoločnosti Adient sme vás už informovali. Adient je celosvetovým výrobcom sedadiel, a tak ani ich neobišiel „boom“ okolo autonómnych áut. Ako však vyriešiť nudu vo vozidlách, kedy cestujúci majú odrazu veľa voľného času? Konštruktéri tak musia vymyslieť bezpečnejšie posedenie. Futuristické sedadlá budúcnosti pásmi a airbagmi integrovanými v sedačke od Adient-u ukazuje možnú budúcnosť autosedadiel.

Ak budete v budúcnosti jazdiť v autonómnom aute, s najväčšou pravdepodobnosťou vás zasiahne nuda. Výrobcovia vám tak prinesú otočné sedadlá, vďaka ktorým sa budete môcť otočiť a rozprávať zoči voči s vašimi spolucestujúcimi.

Adient je celosvetovým výrobcom interiérov, ktorý nás často zásobuje novými víziami budúcnosti. Adient AI18 nie je výnimkou.

Ako však v takomto prípade zabezpečiť vašu bezpečnosť? Spoločnosť Adient, svetový výrobca sedadiel v automotive segmente, predstavila jej návrh sedadiel budúcnosti. Koncept interiéru AI18 tak zobrazuje otočné sedadlo, ktoré je vybavené integrovanými bezpečnostnými pásmi a airbagmi.

Sedadlo budúcnosti umožní otáčanie v priestore a ponúkne integrované airbagy a bezpečnostné pásy.

Bezpečnostné pásy nie sú napevno ukotvené v karosérii vozidla a umožňujú najlepšie obopnutie tela cestujúcich. Integrovaný airbag sa nafúkne na tej strane, z ktorej prichádza náraz a tiež ako je sedadlo nastavené. V spolupráci s prediktívnym bezpečnostným systémom vozidla sa tesne pred neodvratnou nehodou sedadlá nastavia do bezpečnostnej polohy, ktorá zabezpečí čo najlepšiu bezpečnosť pre cestujúcich. Adient na tomto koncepte spolupracuje s firmou Autoliv, ktorá patrí k dodávateľom bezpečnostných systémov pre automobilky. Prvá fáza bude zameraná na integráciu bezpečnostných komponentov priamo do sedadla. Cieľom je plnohodnotná integrácia pásov a airbagov do samotných sedadiel. Čo si o koncepte myslíte vy?

 

Zdroj foto: Adient

Pre sedadlá bude najdôležitejším parametrom ochrana posádky.