Po januárových snehových prehánkach ostávajú na textilných koberčekoch a čalúnení v aute biele škvrny z posypovej soli. Ako ich účinne odstrániť? Bežné tepovanie kvôli agresívnemu zloženiu nemusí pomôcť. Ako teda soľ účinne odstrániť? V KV Detail ručnej autoumyvárni odporúčajú recept starých materí. :)

 

Špecialisti na umývanie a čistenie áut z ručnej autoumyvárky KV detail prinášajú na boj s posypovou soľou v interiéri jednoduchý a osvedčený návod starých materí.

Budeš potrebovať:
 

*    ocot,
*    mikrovláknovú utierku,
*    tepovač alebo mokrosuchý vysávač,
*    fľašu s rozprašovačom,
*    kefku na čalúnenie.

Ako na to?

1. Koberček najskôr riadne povysávaj. Ideálne je ho aj riadne vyprášiť.
 

2. Narieď účinný rozpúšťač soli. Ocot s teplou vodou v pomere 1:1 do fľaše s rozprašovačom. Riadne ju pretrep.
 

3. Nastriekaj roztok na soľné škvrny. Nechaj pôsobiť cca 1 - 2 minúty, aby sa soľ účinne rozpustila. Kyselina octová zreaguje so soľou a rozpustí ju.
 

4. Utri zvyšky roztoku. Na mokré miesta prilož mikrovláknovú utierku a zvyšky tekutiny povysávaj. Použi zásadne mokro-suchý profi vysávač. Domáce vysávače by to nemuseli rozchodiť.
 

5. Koberec nakoniec pretepuj. Postačí tepovačom na textil s kefkou bežným spôsobom. Odstránia sa pachy po octe a súčasne ho prevoniaš.

Hotovo.
 

Ak si nevieš poradiť, nemáš chuť alebo čas, navštív prevádzku KV Detail v bratislavskom Ružinove. Sídlia v Hoteli Bratislava a vedia čo robia - 0907 079 922 alebo info@kvdetail.sk