Alfu Romeo považujem za zaujímavú značku. Hlavne teraz, keď k takpovediac priemerným typom MiTo a Giulietta pridali famóznu 4C. Automobilka chce, aby 4C bolo vrcholom ponuky aj počas nasledujúcich rokov. Pre malý ľahký športiak pripravujú nevšedný program, každý rok predstavia novú verziu hravej zadokolky. Produkčnú verziu Alfy Romeo 4C sme spoznali minulý rok na autosalóne v Ženeve, tento rok nám ukázali 4C Spider. Nebude to ale posledná verzia, s ktorou fabrika príde.

Alfa Romeo 4C

Alfu Romeo 4C už poznáme, vieme ako bude vyzerať 4C Spider. Automobilka pripraví každý rok novú verziu 4C. Bude praktickejšia? Alebo športovejšia? Nezostáva nám nič iné, len čakať.

Zatiaľ nevieme, čo Alfa Romeo chystá, no rôzne zdroje už špekulujú, aká asi bude nová verzia 4C. Súčasná 4C nepatrí medzi praktické autá. Vzhľadom na minimalistickú kabínu, takmer žiadny kufor a prednú kapotu, ktorá sa nedá otvoriť, by sme mohli očakávať niečo komfortnejšie. To je však len dohad. Páni z Top Gearu majú inú predstavu. Chceli by vidieť ešte športovejšiu Alfu Romeo 4C s prívlastkom Quadrifoglio Verde a vyšším výkonom. No na takúto 4C si s najväčšou pravdepodobnosťou ešte počkáme.

Alfo Romeo 4C Spider

Zdroj: autoblog.com