Áno je to tak, ani Tesla sa nevyhla zvolávacej akcii. Treba však jedným dychom dodať, že to nie je nič výnimočné. Zvolávacích akcii jednotlivých automobiliek je totiž celosvetovo toľko, že sa o nich ani neoplatí písať. Zaujímavé v tomto prípade je, že problém vznikol v spojke medzi motorom a prevodovkou. Nie je dostatočne mazaná, čo spôsobuje jej nefunkčnosť.

Závadu odhalili pri 1 100 kusoch predaných v Nórsku. Výmena by, vo všetkých dotknutých vozidlách, mala, podľa automobilky a jej nórskeho zastúpenia, byť hotová priebehu približne mesiaca

Závadu spôsobuje nedostatočné mazanie spojky medzi motorom a prevodovkou.

Nie je žiadnym prekvapením, že sa problém prejavil v Nórsku. Tamojšia vláda totiž výrazne podporuje ekologické vozidlá, hoci ide o diskutabilnú tému. Obyvatelia tejto severskej krajiny, teda pri kúpe elektromobilu dostávajú rôzne daňové úľavy a výhody pri jazde v meste, či parkovaní. Aj preto je Nórsko významným trhom pre Teslu. Veď v marci tohto roka sa im podarilo predať 1 493 kusov Modelu S za jeden mesiac. Automobilka sa preto k problému postavila čelom a pracuje na jeho rýchlom odstránení. Závadu odhalili pri 1 100 kusoch predaných v Nórsku. Tesla v súčasnosti posiela 300 kusov náhradných pohonných jednotiek týždenne. Výmena vo všetkých dotknutých vozidlách by teda podľa automobilky a jej nórskeho zastúpenia mala byť hotová priebehu približne mesiaca. Či Tesla predala nejaké kusy z problémovej série aj v iných krajinách a aký je celosvetový rozsah zvolávacej akcie nie je známe.

Zdroj: carscoops