Pred viac ako rokom sa objavili špekulácie, že Roland Gumpert po krachu automobilky Gumpert pracuje na novom projekte. Už to viac nie sú špekulácie, nový malosériový výrobca sa volá Apollo Automobil a jeho prvotinou je supercar Apollo Intensa Emozione alebo v krátkosti IE. Nie je to len auto na papieri alebo počítačová animácia, IE je skutočné.

Apollo sa vracia

Prvý supercar malovýrobcu Apollo nesie meno Intensa Emozione

Je to supercar so všetkým, čo k tomu patrí. Teda karbónový monokok i karoséria, atmosférický 6,3 l V12 s výkonom 780 k a krútiacim momentom 760 Nm, ktorý údajne pochádza z Ferrari F12, sekvenčná 6-stupňová prevodovka s pádlami pod volantom, titánový výfuk, pretekársky podvozok, alebo karbón-keramické brzdy Brembo. IE váži 1250 kg, šprint na stovku zvládne za 2,7 s a dosiahne topspeed 335 km/h.

Apollo IE už testujú na okruhu

APOLLON MÁ V RÝCHLOSTI PREKONAŤ AJ BUGATTI CHIRON

APOLLON MÁ V RÝCHLOSTI PREKONAŤ AJ ...

V januári sa dostali na verejnosť špekulácie o tom, že Roland Gumpert, zakladateľ automobilky Gumpert, pracuje na novom ...

21. 02. 2016
GUMPERT JE DEFINITÍVNE MŔTVY

GUMPERT JE DEFINITÍVNE MŔTVY

Malovýrobca automobilov Gumpert prišiel na trh pred ôsmimi rokmi s nekompromisným športiakom Apollo. Od tej doby vzniklo ...

05. 09. 2013

Apollo Intensa Emozione zaujme na prvý pohľad agresívnym dizajnom. Aero balík má pomôcť pri okruhovom jazdení. Nie sú to len kecy do vetra, fabrika zobrala IE na taliansky okruh Cremona, kde prechádzajú testovacím programom. Nečakajú však na slnečné zimné dni, supercar preháňajú po trati aj za dažďa. Apollo IE si už stihlo získať veľa fanúšikov. Ostáva nám len dúfať, že to dotiahnu až do produkčnej verzie, ktorú by mali predstaviť v priebehu roka 2018.

zdroj: carscoops.com

foto: carscoops.com, Apollo Automobil