Aston Martin  zvažuje stavbu nového superšportu - potvrdil to Andy Palmer, šéf Astonu. Auto bude určené predovšetkým na bežné cesty, podobne ako model One-77. V Astone teda nepostavia okruhové náradie na štýl Aston Martin Vulcane, ktorý predstavili nedávno.

 

Koncept s názvom DP-100 skrýva detaily, ktoré uvidíme v blízkej budúcnosti na automobiloch Aston Martin.

Rozhodnutie o budúcnosti nového superšportu má padnúť do konca tohto roka. Palmer sa s príchodom nového auta neponáhľa. Ak dostane superšport zelenú, rozhodne nepríde v blízkej dobe. Prioritou je omladenie súčasnej zastaranej ponuky, ale aj vývoj nových typov. Aston napríklad plánuje stavbu vlastného SUV.


Už budúci rok uvidíme nástupcu modelu DB9 s názvom DB11. Následne príde nástupca vozidla Vantage. Potom by malo byť na rade prvé SUV značky. Ak sa bude automobilke dariť, môžeme očakávať aj nový sedan a nástupcu typu Vanquish. Ak sa bude spoločnosti dariť aj potom, na rad príde aj nový superšport.

Aston Martin DB-100

Minulý rok predstavil Aston Martin koncept s názvom DP-100, ktorý sa dostal do hry Gran Turismo. Podľa dizajnéra značky, Mareka Reichmena, skrýva v sebe detaily, ktoré uvidíme v blízkej budúcnosti na automobiloch Aston Martin.


Zdroj: motorauthority