Auto Show Slovakia Ring už tradične uzatvára pretekársku sezónu. Štvrtý ročník dal bodku za aktuálnou sezónou a zapísal sa do histórie neopakovateľnými momentmi. Na tohtoročnom podujatí štartovalo najviac posádok, medzi ktorými sa našli tri na špičkových rally vozidlách. Pretekári radi jazdia na Auto Show, takže aj na aktuálnom ročníku sa zúčastnilo kopec zvučných mien.

Auto Show Slovakia Ring uzavrela sezónu 2013. Na technickej trati ukázali svoje umenie nielen rally jazdci, ale aj pretekári z iných odvetví motor športu. 

Organizátori vytvorili rýchlostné skúšky, ktoré viedli po rôznych častiach Slovakia Ringu. Parádny mix pretekárskej trate, servisných cestičiek a šotolinových úsekov dal pretekárom zabrať. Zamotaná technická trať, ktorej tempo sa stále menilo niekedy dokázala jazdcov prekvapiť. Pretekári však ukázali bojové srdce a nič nenasvedčovalo tomu, že podujatie je len bodkou za sezónou. Diváci sledovali na trati elitu slovenskej , českej či maďarskej rally špičky, rovnako aj jazdcov iných disciplín ako sú preteky automobilov do vrchu, na okruhu alebo cross country rally.

Aj Maťo Homola jazdil na Auto Show Slovakia Ring 2013, kde vyhral svoju prvú rally

Prvý raz v histórii Auto Show zapršalo a počasie tak okorenilo prejazdy jednotlivých úsekov trate. Diváci so tak vychutnali zručnosť pretekárov aj s jazdou dverami napred. S nástrahami trate sa najlepšie vyrovnalo vlaňajší víťaz Tomáš Kostka z RUFA Šport Teamu na Forde Fiesta WRC. Druhé miesto v absolútnom poradí získal Jozef Béreš z L Racing Teamu na Subaru Impreza R4. Tretie miesto patrilo opäť RUFA Šport Teamu a Grzegorzovi Grzybovi na Forde Fiesta R5. Absolútnym víťazom, ale aj víťazom tried gratulujeme a tešíme sa na jubilejný, piaty ročník Auto Show Slovakia Ring.

Zdroj: tlačová správa