Technológia autonómnych áut napreduje míľovými krokmi a poslednej dobe sa stáva veľmi diskutovanou témou. Väčšinou o nej počujeme ako o spôsobe, ako si spríjemniť nudnú cestu po diaľnici získať čas pre seba. Dve Japonské firmy však vidia v technológii autonómnych áut aj vhodný spôsob ako dopravovať zásielky.

Dve japonské firmy chcú doručovať tovar pomocou autonómnych dodávok už od roku 2017.

Firmy DeNA a Yamato Transpor spojili svoje sily v rámci projektu, ktorý nazvali Robonekoyamato. Ich cieľom je doručovať zásielky v Japonsku autonómnymi dodávkami a zákazníci by sa mali dočkať spustenia projektu už v roku 2017. Prvých 12 mesiacov bude služba fungovať v testovacej prevádzke v zatiaľ nešpecifikovanom japonskom meste. Princíp fungovania bude jednoduchý. Zákazníci si budú môcť objednať tovar z lokálnych obchodov pomocou aplikácie v telefóne. Určia si čas a miesto dodania a autonómna dodávka im balík privezie.

 

Samotné dodávky si pritom chcú firmy vyvinúť a vyrábať samé. DeNA už totiž má skúsenosti s touto technológiou, pretože už skôr pracovala na autonómnych taxíkoch. Z počiatku bude kvôli bezpečnosti v aute vždy prítomný aj vodič, ak by bolo nutné zasiahnuť v prípade hroziacej nehody. Autori však chcú znížiť účasť vodiča na riadení auta na minimum. Preto dúfajú, že by túto prácu mohlo vykonávať viac žien a starých ľudí. V budúcnosti však chcú dosiahnuť bezpečnú doručovaciu službu úplne bez vodiča.

Zdroj: carscoops

PRESTAŇTE HO VOLAŤ AUTOPILOT JE TO NEBEZPEČNÉ! CR ŽIADA TESLU

PRESTAŇTE HO VOLAŤ AUTOPILOT JE TO ...

Hoci sme v redakcii do veľkej miery fanúšikmi Tesly pre to, akým spôsobom posúva hranice, je už teraz jasné, že ...

19. 07. 2016
AUTOPILOT AUDI SA SPRÁVA STÁLE VIAC AKO ČLOVEK. SLUŠNÝ ČLOVEK!

AUTOPILOT AUDI SA SPRÁVA STÁLE VIAC AKO ...

Na autonómne autá si budeme musieť pomaly zvykať. Hoci tu ešte nie je doba, kedy budú reálne použiteľné, už sa veľmi ...

17. 05. 2016