Bentley plánuje uviesť na trh luxusné SUV v roku 2017 s tým, že ho predstaví o rok skôr. Takže vývoj neží na plné obrátky a na webe sa objavili prvé špionážne fotografie. Proporciami a dizajnom naväzuje na štúdiu Bentley EXP 9 F z roku 2012, no v porovnaní s konceptom má prototyp atletickejšiu siluetu.

Najvýraznejším rozdielom medzi konceptom a prototypom sú použité iné svetlá. Zatiaľ čo koncept mal len dve predné svetlá, dizajnéri svoj zámysel zmenili a po novom je usporiadanie svetiel klasické, ako sme u Bentley zvyknutí. Interiér auta je tradičný, ako to Bentley robí po dlhé roky. Teda koža, drevo a kovové detaily. Nové sú ale prieduchy ventilácie a digitálny prístrojový panel s head-up displejom. Pre pasažierov je v pláne i tretí rad sedadiel, no zatiaľ sa nevie či budú štandardom alebo v príplatkovej výbave.

 

Luxusné SUV postavia na platforme MLB Evo, ktorá si odbije svoj debut v Audi Q7 (2015). V skrátenej forme ju potom prevezmú ostatné koncernové autá ako Cayenne, Touareg alebo nové SUV Lambo Urus. Čo bude mať Bentley pod kapotou? Pravdepodobne motory zo súčasnej ponuky, teda V8 a W12. Výrobca ale uviedol, že bude ponúkať i plug-in hybridný systém. Veľké SUV bude Bentley vyrábať vo svojej domovskej fabrike v Crewe. Určite si pamätáte, že o tento kšeft s nimi súperil bratislavský Volkswagen. No výroba ostane na ostrovoch kvôli skúsenostiam personálu.