O Formule 1 sa píše všade a veľa. Teraz to nebude o sľuboch Hondy o zlepšeniach motora, rýchlosti Ferrari, alebo novej priateľke Lewisa Hamiltona. Nie, dnes to bude o niečo zaujímavejšie. Začalo sa to, o čom sa veľa šuškalo, nahlas rozprávalo a za čo sa niektorí aj modlili. Aj keď tí v nádej asi ostanú sčasti sklamaní. V stredu v noci začal predaj seriálu Formula 1.

Dúfam, že nové vedenie chápe, že Formula 1  je doma v Európe a nebudú ju silou mocou tlačiť do krajín, kde pre tento typ športu neexistuje žiadne fanúšikovské publikum a každému ide len o mega peniaze. Ehm Baku a iné...

Od súčasných vlastníkov CVC Capital Partners ju za sumu približne 8 miliárd dolárov kupuje americký mediálny gigant Liberty Media. Liberty Media v priebehu najbližších dní prevezme 18,7-percentný podiel Formuly 1 a 100-percentný podiel by mali vlastniť do konca prvého štvrťroka 2017. Celý obchod je však mimoriadne komplikovaný a ide v ňom o množstvo záležitostí. V novej spoločnosti Formula One Group by mali noví majitelia vlastniť okolo 35-percent podielov a obchodní partneri CVC zvyšných 65-percent. CVC a spol. však nebude mať hlasovacie právo a bude mať "len" zastúpenie v predstavenstve.

Možno bude nový majiteľ hladný po zmenách a Veľká Cena Álp sa stane realitou:)

Zdroje hovoria, že Liberty Media by mali investovať okolo 4,39 miliardy dolárov a takisto prevziať všetky dlhy F1, ktoré dosahujú výšku 4,1 miliardy dolárov. Čo sa naopak nemení, je výkonný riaditeľ F1. Áno, žiaľ, Bernie Ecclestone zostal v pozícii výkonného riaditeľa Formuly 1 na ďalšie 3 roky. To niektorých teší a niektorých vytáča. Bernie a aj celé zoskupenie CVC čelia kritike od prebratia Formuly v roku 2006, ktorá ich obviňuje z uprednostňovania vlastných záujmov (nabaliť si vrecká). Naopak, Liberty Media si dalo za cieľ posunúť celú F1 dopredu a dostať ju z krízy, ktorej čelí v posledných rokoch. Uvidíme, ako sa im to podarí. Sme všetci naozaj zvedaví!