Alfa Romeo 4C je v uzavretej aj v otvorenej verzii zjavom na cestách. Ponúkne to, čo žiadne iné bežné auto nedokáže. Výnimočnú Alfu sme mali pred časom možnosť otestovať. Video test čoskoro prinesieme a máte sa na čo tešiť. Pri tomto type vozidla musíte počítať s tým, že niektoré technické riešenia budú komplikované. Aj taká banalita, ako nalievanie kvapaliny do ostrekovačov, dokáže zaskočiť. Neveríte? :)

Kvapalinu nedolievate tak často, aby ste to Alfe 4C nevedeli odpustiť... 

Niektoré automobilky sú typické tým, že všetko radšej robia po svojom. Majú vlastný štýl a inžinieri pozerajú na veci svojimi očami. Niekedy doslova a do písmena idú s detailmi proti prúdu.

 

V bežnom aute banálny úkon nalievania kvapaliny do ostrekovačov trvá chvíľku. Otvoríte kapotu, otvoríte zátku a kvapalinu nalejete z bandasky, alebo z fľaše. V Alfe to však také jednoduché nie je. Musíte rozobrať plast pod predným oknom a použiť trojdielny lievik, ktorý dostanete k autu. Ako na to, si pozrite vo videu. Otravná činnosť? Určite, ale táto krásna Alfa nie je auto na každý deň. Raz ročne by ma to vôbec neobťažovalo...