Nové BMW M2 Coupé je ľahšou a menšou alternatívou k BMW M4. Výkon 272 kW (370 koní) z 3,0 litrového prepĺňaného motora putuje na zadnú nápravu cez samosvorný diferenciál. Vzhľad ešte viac zdôrazňuje športové zameranie vozidla. Niekomu sa však môže zdať dizajn exteriéru príliš obyčajný, práve pre takýchto zákazníkov začne BMW od marca 2016 ponúkať doplnky zo série BMW M Performance Parts. Okrem dielov meniacich výzor vozidla a aerodynamiku sem patria aj doplnky pre zlepšenie jazdných vlastností a individualizáciu interiéru.

 

Brzdné segmenty sú podľa BMW nezvyčajne odolné voči vplyvom vysokej teploty a nepreukázali žiadne známky opotrebovania ani pri pravidelnom využívaní za extrémnych podmienok.

Súčasťou portfólia produktov M Performance Parts je široká škála aerodynamických dielcov, vyrobených z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami. Patria k nim napríklad doplnkové lišty, zadný difúzor a kryty na spätné zrkadlá, ktoré spoločne zaručujú zladený aerodynamický účinok, a okrem toho zvýrazňujú aj športový vzhľad exteriéru.


Systém tlmiacich klapiek M Performance zaručuje intenzívnejšie vnímanie zvuku motora. Pomocou diaľkového ovládania s rozhraním Bluetooth si vodič môže zvoliť medzi dvoma prevádzkovými režimami – Sport a Track. Systém je špeciálne vyladený pre model M2. Režim Sport je určený najmä pre bežné cesty. Oproti tomu nastavenie Track je naozaj hlučné a hodí sa v momente, keď si chcete vychutnávať zvuk radového šesťvalca naplno. Výfukové potrubie M Performance vylepšuje model aj po vizuálnej stránke, a to vďaka tlmiacej jednotke s vysokým leskom a vyrytým logom M Performance, výfukovým rúram s priemerom 80 milimetrov a perforovanej vnútornej trubici. Alternatívou sú napríklad aj dekoratívne koncovky výfuku vystužené karbónovými vláknami dostupné pre výfukový systém M Performance, s priemerom 93 milimetrov a integrovaným logom BMW M.

 

Doplnky M Performance zlepšia jazdné vlastnosti a vzhľad

BMW M2 Coupé je možné vybaviť novými pružinami BMW M Performance. V porovnaní s bežným pružením tento typ znižuje svetlú výšku nad vozovkou minimálne o päť milimetrov a technológia vinutých pružín umožňuje znížiť vozidlo o ďalších 20 milimetrov. Okrem toho sa tlmiče pruženia dajú nastaviť na 16 rôznych charakteristík ťahu a na 12 charakteristík v tlaku. Vodič si teda môže zvoliť vlastné nastavenie pruženia podvozku.


V ponuke sú aj športové brzdy zo série M Performance. Brzdné segmenty sú podľa BMW nezvyčajne odolné voči vplyvom vysokej teploty a nepreukázali žiadne známky opotrebovania ani pri pravidelnom využívaní za extrémnych podmienok. Okrem toho v porovnaní so štandardným brzdovým systémom ponúkajú ešte lepšiu a priamejšiu odozvu.

 

Aj interiéru modelu BMW M2 Coupé je možné dodať osobitý štýl. Napríklad pásiky LED na prahoch dverí zo série BMW M Performance alebo podlahové rohože a kryty pedálov z nehrdzavejúcej ocele. V sérii BMW M Performance sú dokonca dva rozličné volanty Pro s úchopnými časťami potiahnutými alcantarou, je neprehliadnuteľný vďaka svojmu tvarovaniu a jeho telo je vyrobené z tvrdšej peny než bežný volant. Okrem toho BMW ponúka volant M Performance s pretekárskym displejom a olemovaním z plastu a karbónových vláken v rámci štandardnej výbavy. Vďaka integrovanému funkčnému displeju na hornom okraji volantu má vodič vždy prehľad o údajoch, ako napríklad čas úseku a čas kola, pozdĺžne a priečne zrýchlenie. Tieto funkcie sa ovládajú hlavnými tlačidlami zabudovanými v priehlbinách volantu pre palce. Okrem spomínaných informácií je tu aj indikátor radenia prevodových stupňov: dva dvojfarebné svetelné pásiky LED na pravej a ľavej strane.


Sériu produktov BMW Performance pre interiér završuje súprava M Performance Interior Kit Carbon, ktorej súčasťou sú dekoračné prvky a poťahové materiály z alcantary a plastu s uhlíkovým vláknom.

 

Safety Car BMW M2 pre MotoGP

BMW M2 MotoGP SAFETY CAR


Úlohu safety caru v novej sezóne MotoGP preberie model M2. Sprievodné vozidlo bude špeciálne upravené pre tieto účely vo výrobnom závode BMW M. Kompletný Safety Car Fleet popri M2 budú tvoriť aj vozidlá BMW M4 Coupé, BMW M3 so vstrekovaním vody do valcov pre krátkodobé zvýšenie výkonu, zdravotnícke vozidlá BMW X5 M a BMW M550d xDrive Touring, Safety Officer vozidlo v podobe BMW M5 a ako Safety Motobikes dva motocykle BMW S 1000 RR.


Inžinieri divízie BMW M vybavili vozidlá Safety Car mnohými komponentami dielcov z BMW M Performance Parts (vrátane zníženej línie podvozku a výfuku s klapkovým systémom), ale aj exkluzívnymi, na mieru pripravenými riešeniami a povinnými bezpečnostnými funkciami. Týmito úpravami získava automobil nielen pútavý vzhľad, ale majú aj praktické využitie z hľadiska aerodynamiky, chladenia a ľahkej konštrukcie.


Technické údaje:
Motor: Radový šesťvalcový motor
Objem: 2979 cm3
Výkon: 272 kW
Zrýchlenie: 0 – 100 km/h: 4,3 sekundy (vo verzii M DTC)