Opäť tu máme drag race a opäť bude hlavným aktérom Mercedes-AMG GT R. Proti komu dnes nastúpi? Porovnateľným konkurentom z Mníchova je upravená M4ka vo verzii DTM, ktorá má zvýšený výkon na 368 kW (500 k). Bude to však stačiť? M4 DTM vs GT R je tak obyčajný drag race, v ktorom by mal Mercedes nad M4kou naozaj dominovať. Bude to však také jednoznačné, ako je to na papieri?

Prekoná GT R jednoznačne súpera z Mníchova? 

Nedávno sme tu mali porovnanie GT-R vs GT R. Dnes sa pozrieme na video s iným protivníkom. Tentoraz postavili proti Mercedesu najrýchlejšiu sériovú M4-ku vo verzii DTM (rovnako rýchla a výkonná ako verzia GTS). Jeden kúsok z limitovanej edície 200 kusov vlastní aj Ľubomír Višňovský, ako jediný si ho mohol na Slovensku zakúpiť od oficiálneho importéra. Športiak má okrem max. výkonu 368 kW (500 k) aj slušných 600 Nm.

Naproti tomu tiež zadokolka Mercedes-AMG GT R má až 430 kW (585 k) a rovných 700 Nm. Napriek vyššej pohotovostnej hmotnosti zvládne zrýchlenie na 100-ku o 0,2 s rýchlejšie (3,8 s proti 3,6 s). Ako si však obe vozidlá povedú v pretekoch na štvrť míle (približne 402 metrov)? Dokáže GT R predbehnúť M4ku a ak áno, aspoň o dĺžku auta? Pozrite si video.