Nové BMW radu 5 uvidíme až na autosalóne v Detroite počas januára 2017. Automobilka však už pomaly začala s predstavovaním. Novinka s kódovým označením G30 bude niesť na palube mnohé asistenčné a bezpečnostné systémy.

Aj keď to video nespomína, je celkom pravdepodobné, že rad 5 dostane aj parkovanie na diaľkové ovládanie po vzore väčšej sedmičky alebo konkurenčnej triedy E od Mercedesu.

V najnovšom videu ukazuje BMW funkčnosť polo-autonómneho režimu, ktorý kombinuje asistenta pre jazdu v pruhoch a adaptívny tempomat. Podobný systém Tesla nazýva Autopilot. Päťka si požičala systém z väčšej sedmičky. Tam funguje do rýchlosti 210 km/h. Takže dovolí relatívne uvoľnenú jazdu aj na Autobahne.

Päťka dostane aj systém s názvom Crossroads Warning. Ten vám pomôže v prípadoch, keď vám iné vozidlo skríži cestu. Bezpečnostný asistent vás najskôr upozorní a v prípade potreby aplikuje brzdy. Aj keď to video nespomína, je celkom pravdepodobné, že rad 5 dostane aj parkovanie na diaľkové ovládanie po vzore väčšej sedmičky alebo konkurenčnej triedy E od Mercedesu.


O novom BMW radu 5 vieme to, že oproti predchodcovi schudne približne 80 – 100 kg. Vďačí za to novej platforme CLAR, ktorá využíva okrem vysokopevnostnej ocele aj hliník a karbónom vystužené plasty.


Zdroj: carscoops, bmwblog

KVALITU BMW 5 G30 ZAISTÍ 3D SKEN. NOVÚ M5 UŽ TRÁPIA NA OKRUHOCH

KVALITU BMW 5 G30 ZAISTÍ 3D SKEN. NOVÚ M5 ...

Súčasné BMW radu 5 typ F10 považujem za jedno z najlepších áut na svete. No je jasné a zrejmé, že je čas na novú ...

29. 07. 2016
CHYSTÁ BMW OFENZÍVU ELEKTROMOBILOV?

CHYSTÁ BMW OFENZÍVU ELEKTROMOBILOV?

Elektromobily od príchodu Tesly naberajú na popularite a so stále prísnejšími emisnými limitmi sú stále lákavejším ...

13. 09. 2016