BMW skončilo s výrobou radu 6 Coupé. Nepriamym nástupcom bude BMW radu 8. Ten nadviaže na typ E31, ktorý prišiel ešte v roku 1989 a vo výrobe bol do roku 1999. Nešlo o masový model, ale o luxusné kupé koncepcie 2+2 s osemvalcovými a dvanásťvalcovými motormi.

BMW radu 8 príde späť už budúci rok. Novinka bude stáť na platforme CLAR, na ktorej je súčasná päťka a sedmička.

Vzhľad naznačil už predchádzajúci koncept Gran Lusso z roku 2013 od Pininfarina

Koncept nového BMW radu 8 Coupé ukážu už onedlho na známom podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este dňa 26. mája 2017. Oznámil to predseda predstavenstva BMW, Harald Krüger. Sériové auto by sa malo konceptu veľmi podobať, ale to uvidíme až v priebehu budúceho roka, kedy vstúpi do predaja.

BMW radu 8 bude síce nadväzovať na rad 6, ale ponúkne väčší luxus. Novinka bude stáť na platforme CLAR, na ktorej je súčasná päťka a sedmička. Preto očakávame pod kapotou nielen motory koncepcie V8, ale aj V12. V roku 2019 sa má objaviť aj odvodená karosárska verzia kabriolet. BMW tak bude priamo konkurovať Mercedesu triedy S kupé a kabrioletu. Bavorská značka by však mala priniesť o niečo športovejší zážitok z jazdy.

 

„BMW radu 8 Coupé nadviaže na našu tradíciu luxusných športových coupé a pridá do našej ponuky skutočné vozidlo snov – kúsok pravej automobilovej fascinácie,“ hovorí Krüger o novom modeli. „Coupé radu 8 podčiarkne naše prvenstvo v segmente luxusných automobilov. Už dnes vám môžem prezradiť, že pôjde o skutočne luxusné športové coupé,“ oznámil Krüger.

 

Cena bude začínať údajne na hranici 150 000 eur. BMW ešte neoznámilo, či postaví aj vrcholnú verziu s označením M8. Pokiaľ áno, tak by mohla mať motor V12.

 

Foto: carscoops