Počuli ste už o značke Borgward? Išlo o nemeckého výrobcu áut s bohatou históriou. Žiaľ, kvôli finančným problémom v roku 1961 zbankrotoval. Najznámejším počinom bol Borgward Isabella. Po polstoročnom spánku ju znovuzrodili a chcú ju rozšíriť aj na starom kontinente. S nemeckou technikou a čínskymi investormi. Značka predstavila pár SUV typov najmä pre čínsky trh, teraz je na rade štúdia určená pre Európanov. Ujme sa?

Mŕtva značka Borgward povstala z popola vďaka finančnej injekcii z Číny. Európanom predstavili koncept Isabella, nástupcu krásneho kupé z minulosti.

Predchodca z 50. rokov 20. storočia. Krásne dvojfarebne lakované kupé Isabella.

Fluidné tvary so štipkou Porsche korenia

Pôvodná Isabella je považovaná za krásne kupé z druhej polovice 50. rokov minulého storočia. Štúdia novinky na ňu nadväzuje fluidnými tvarmi a taktiež dvojfarebným lakovaním. Vzhľadovo mi hlavne predná časť pripomína Porsche a karoséria je trocha „panameroidná“. To nemusí byť na škodu veci. Dizajnér Anders Warming, v minulosti pôsobiaci v Mini, hovorí o novej Isabelle ako o elektromobile. Detaily pohonu ľudia z Borgwardu nezverejnili, taktiež ani špekuláciu o sériovej výrobe.

Extravagancia až gýčovosť

V duchu predchodcu navrhli usporiadanie karosérie 2+2. Extravagantným detailom sú masívne posuvné dvere. Vzhľadom a pojatím Isabella verejnosť rozdelí na dva tábory, najmä divokými farbami interiéru s bonvivánskym duchom. Na mňa pôsobí gýčovým dojmom, vám sa môže mimoriadne páčiť. A sme pri tých dvoch táboroch, pravdepodobne to bolo cieľom dizajnérov. Spoľahlivo priláka pozornosť na znovuzrodenú značku, aj keď tá už nie je čisto nemecká.

Zdroj: autoblog

ZNOVUZRODENÝ BORGWARD ZAČNE STAVAŤ NOVÚ TOVÁREŇ

ZNOVUZRODENÝ BORGWARD ZAČNE STAVAŤ NOVÚ ...

Znovuzrodená nemecká značka Borgward dnes sídli v Stuttgarte. Autá ale vyrába v Číne. O dva roky chce otvoriť ...

30. 10. 2016
ZNAČKA BORGWARD OŽÍVA, PRVÝM KÚSKOM JE SUV BX7

ZNAČKA BORGWARD OŽÍVA, PRVÝM KÚSKOM JE ...

Borgward, kedysi slávna nemecká značka, je po vyše 50 rokoch späť a to vďaka čínskym majiteľom. Na frankfurtskom ...

16. 09. 2015