Cesty hlavného mesta vidia svetlo na konci tunela a výtlky sa môžu začať báť o svoje miesta. Takto by som mohol zhrnúť rokovanie primátora hlavného mesta Milana Ftáčnika a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša. Konkrétne sa dohodli na tom, že Bratislava dostane účelovú dotáciu na opravu ciest druhej a tretej triedy vo výške jedného milióna €.

Cesty tohto mesta sú v úbohom stave. Rovnako je to na celom Slovensku.

Pavol Frešo má však podmienku: „Hlavným kritériom je dosiahnuť, aby tie peniaze, ktoré na to uvoľníme, naozaj išli na opravu tých najkritickejších úsekov priamo v Bratislave. Aby to nebol transfer, ktorý sa niekde stratí v rozpočte mesta.“

 

Cesty hlavného mesta bude teda opravovať BSK. Podľa Freša to nevadí, pretože Bratislava si nevie opraviť cesty ani vtedy, keď na to má peniaze. Podľa všetkého nepôjde len o nekonečné lepenie dier, ale o celkové opravy asfaltových kobercov.

Konkrétne opravované úseky si poslanci stanovia na najbližšom zasadnutí krajského zastupiteľstva. Kedy dôjde k samotným opravám nevieme.

Takéto úkazy by mali z Bratislavy zmiznúť.

Na opravu ciest chce prispieť aj samotná Bratislava. Milan Ftáčnik sa poriadne pozrie do mestskej kasy. Chce urobiť niekoľko presunov v rozpočte a na cesty, mosty a dopravné značenia nájde údajne minimálne 700 000€.

 

Väčšinu vodičov nezaujíma či opravu bude financovať mesto alebo samosprávny kraj. Pre nás je podstatné dokedy budú cesty zničené do takej miery, že výtlky a diery sú bežnejšie ako kvalitný asfalt.

 

Prečítajte si aj: Nemáme peniaze ani na opravu výtlkov. Ako správne opraviť cestu?