Vysoko postavení politici sa väčšinou vozia vo veľkých luxusných sedanoch. V niektorých krajinách, kde sa boja o svoj život, nedajú dopustiť aj na balistickú ochranu. Politici majú ale aj súkromný život, v ktorom sa nevozia len vo vládnych limuzínach. Od finančne dostatočne zabezpečených ľudí by ste teda očakávali nejaké športové auto na štýl Ferrari, Aston Martin alebo podobne. Konzervatívnejší (tí čo nechcú naštvať voličov) siahnu možno po dnes populárnych SUV. Tí, ktorí chcú zelený imidž, môžu kúpiť napríklad Toyotu Prius alebo nejakú Teslu. V západných krajinách je totiž ekológia silnou témou. No svet je občas bizarný a aj jeden z najmocnejších ľudí na svete si môže kúpiť malé mestské auto. Navyše pokojne jazdené. Neveríte?

 

Cameron kúpil starú Micru pre svoju ženu

Zlé jazyky tvrdia, že kúpou jazdeného auta sa chcel Cameron vyhnúť zlej publicite. Nedávno totiž objavili Cameronove meno na dokumentoch z Panamy a daňoví poplatníci z toho nadšení neboli.

Presne tento prípad sa udial nedávno v Británii, keď sa v miestnom autobazári objavil premiér David Cameron. Záujem nemal pritom o nejakého vzácneho veterána, ale o celkom obyčajný Nissan Micra. Počítadlo prejdenej vzdialenosti ukazovalo 92 000 míľ (148 000 km) a cena bola 1495 £ (cca 1960 €). Podľa majiteľa bazáru Cameron na druhý deň po obhliadke prišiel, auto vyplatil a odviezol domov. Micra podľa všetkého nie je určená priamo pre ministerského predsedu, ale pre jeho ženu. Aj tak je to ale bizarné. Zlé jazyky tvrdia, že kúpou jazdeného auta sa chcel vyhnúť zlej publicite. Nedávno totiž objavili Cameronove meno na dokumentoch z Panamy a daňoví poplatníci z toho veľmi nadšení neboli.


Zdroj: inautonews