Poznáte budúci najrýchlejší sedan sveta? Nie, nie je to žiaden „bežný“ nemecký superluxusný sedan. Žiadna M5-ka, E AMG alebo XJ s kompresorom. Najrýchlejší produkčný sedan na svete bude pravdepodobne elektromobil od Lucid. Uverejnili video, na ktorom jeden z prototypov pokorí tempo 350 km/h.

Lucid Air oficiálne predstavili v decembri minulého roka a v predaji by sa mal objaviť do roku 2019. Elektromobil, ktorý chce konkurovať Tesle Model S, má mať 2 elektromotory. Ten zadný s max. výkonom až 447 kW (600 k) dopĺňa predný s 298 kW (400 k).

Na začiatku hovorili o maximálke 217 mph, čo je 349 km/h. V tejto rýchlosti mal zasiahnuť elektronický obmedzovač rýchlosti. Čo sa však stane, ak konštruktéri z vozidla obmedzovač vyberú a auto pošlú na oválnu dráhu s cieľom zistiť maximálku? Pozrite si video. Prezradím len, že ukazovateľ rýchlosti presiahol hodnotu 235 mph, teda viac ako 378 km/h! Elektromobil tak porazil nejeden hyperšport ako LaFerrari, alebo Lamborghini Veneno. Konštruktéri však tvrdia, že dokáže aj viac. Čo si o tom myslíte? Budeme mať v blízkej budúcnosti najrýchlejšie autá na svete elektromobily?