Hoci je Renault Mégane RS horúcou novinkou, automobilka už rozmýšľa o ďalšej generácii. Kým sa tak stane, prejde ešte niekoľko rokov. Je veľmi pravdepodobné, že so súčasným RS sa pokúsia dostať rekord na Nürburgringu na svoju stranu. Tam ale dobré správy končia, Renault chce, aby ďalšia generácia mala na palube nejaký stupeň elektrifikácie. Inými slovami, bude to hybrid.

Ak máte radi Renault Mégane RS, tak si kúpte prichádzajúcu generáciu, tá ďalšia bude hybrid, alebo elektromobil.

Bude toto posledný Renault Mégane RS s klasickým spaľovacím motorom?

Posledný Mégane RS s len spaľovacím motorom

 

Áno, čítate správne, súčasný Renault Mégane RS je posledný, ktorý používa iba spaľovací motor. Vo Frankfurte to potvrdil jeden z vedúcich predstaviteľov Renault Sport, Patrice Ratti. „Všetky naše budúce autá budú mať nejaký stupeň elektrifikácie. Takže toto je pravdepodobne posledný Megane RS, ktorý ponúkame s klasickým benzínovým motorom,“ povedal Ratti. „To ale neznamená, že budúca generácia bude mať spaľovací motor a elektromotor, pretože máme niekoľko možností a hybridná technológia je jednou z nich.“ Ďalšia generácia teda bude hybrid alebo elektromobil.

Ďalšia generácia bude mať na palube nejaký stupeň elektrifikácie

NOVÝ RENAULT MEGANE RS MÁ 280 K A PREDNÝ POHON. BUDE TO STAČIŤ?

NOVÝ RENAULT MEGANE RS MÁ 280 K A PREDNÝ ...

Po pár únikoch fotiek a informácií sme sa dočkali supermodelu divízie Renault Sport Technologies. Renault Megane RS bude ...

12. 09. 2017
UNIKLI ĎALŠIE ZÁBERY NA NOVÝ RENAULT MÉGANE RS. TERAZ REÁLNE AUTO

UNIKLI ĎALŠIE ZÁBERY NA NOVÝ RENAULT ...

Podobne ako v prípade Hondy Civic TypeR sa celé roky ozaj pestro špekuluje aj o nástupcovi kráľa hothatchov predošlého ...

09. 08. 2017

Renault Mégane RS Trophy chce získať rekord Nurburgringu

 

Ratti zároveň potvrdil to, čo už všetci vieme, že po Mégane RS pripravujú aj verziu Trophy, ktorú uvedú na trh koncom budúceho roka. Mégane RS Trophy stavajú s jediným účelom, a to opäť prekonať rekord na Nordschleife a mať najrýchlejšiu produkčnú predokolku.

zdroj: carscoops.com