Infiniti nie je u nás príliš rozšírená automobilka, čo je tak trochu škoda. Na najbližšom autosalóne v Detroite však plánujú predstaviť nový koncept Infiniti, ktorý by podľa prvotných návrhov mohol kopírovať tvar karosérie v štýle nemeckej prémiovky A7, 6 GT alebo GC alebo CLS Coupe. Pomôže to značke na európskom trhu voči zavedeným prémiovým automobilkám?

Infiniti u nás veľmi nepoznáme, i keď v zámorí je to veľmi silná konkurencia pre Acuru (Honda) alebo Lexus (Toyota). Taktiež sa u nás ani oficiálne nepredáva, pre kúpu tak budete musieť zamieriť k našim západným susedom. To však nemení nič na fakte, že automobilka vyrába veľmi zaujímavé modely.

Infiniti u nás nie je príliš známa značka, s novými modelmi sa to však môže zmeniť.

Bližšie informácie o koncepte, či to bude aj elektromobil, alebo nie, sa dozvieme o pár dní na autosalóne v Detroite.

Už o pár dní, konkrétne na tohtoročnom autosalóne v Detroite, predstavia nový koncept, ktorý dostal dlhší názov Q Inspiration Concept. Čo je na predobraze štúdie najzaujímavejšie, je fakt, že Infiniti pravdepodobne plánuje konkurenta pre zavedenú nemeckú trojku v podobe modelov A7, 6 GT alebo 6 GC a nové CLS Coupe. Podľa zbiehajúcej sa zadnej línie však nemôžem tak ľahko určiť zaradenie vozidla, môže z toho vzniknúť len sedan, ktorému sa nebude otvárať aj zadné okno. Zaujímavosťou bude určite použitie pohonných jednotiek, nie je vylúčený motor s premenlivým kompresným pomerom, ale ani čistý elektromobil. Uvidíme, s čím nakoniec Infiniti o pár dní „vyrukuje“. Máme sa však na čo tešiť.

 

Zdroj foto: Caranddriver