Každá automobilka sa snaží mať minimálne jeden typ SUV kategórie, aby dokázali potreby zákazníkov nasýtiť. Škoda to berie zhurta a po type Yeti z minulého desaťročia je tu nový veľký Kodiaq a ešte sme si naň nestihli zvyknúť, už sa hovorí o treťom a najmenšom type v ponuke. A to stále nebude koniec, v ponuke vidia priestor aj na štvrtý typ SUV! Žeby znova začal niekoľko ročný hon na jeho pravé meno?

Škoda sa v krátkej dobe chystá nasadiť spolu až 4 typy SUV.

Susedia sa chystajú zaútočiť aj do najmenšej triedy crossoverov. Ich nový výtvor by teoreticky mohol niesť názov Karoq. Toto meno si už registrovali.

 

Po Kodiaqu, novom Yeti (kt. majú predstaviť v priebehu jesene na autosalóne vo Frankfurte), a Karoqovi chystajú v Česku ešte jeden typ. Špekuluje sa, že pôjde o Kodiaq coupé. Model so zatiaľ neznámym menom by mal mať splývajúcu zadnú časť (na štýl BMW X4). 2 novinky zatiaľ interne označujú len ako Model Q a Model K.

Škoda v budúcností chystá až 4 modely kategórie SUV

Názov Karoq automobilka asi prevzala z geografie, konkrétne v Albánsku nájdeme rovnomennú dedinu. Aj keď táto súvislosť sa nám zdá málo pravdepodobná. Predsa len Ablánsko nie je krajina, podľa ktorej by bolo šik pomenúvať nové produkty. S označeniami to nie je úplne jednoznačné. Aj nový Yeti má síce zatiaľ zaúžívaný názov, ale interné jazyky tvrdia, že práve ten ponesie názov Karoq. Najmenší crossover postavia na platforme novej Fabie (MQB A0), ktorú bude využívať aj Ibiza a Polo.

Zdroj: CarsCoops

ŠKODA KODIAQ JE OD VČERA AJ NA SLOVENSKU. ČAKÁ SA 3 - 9 MESIACOV

ŠKODA KODIAQ JE OD VČERA AJ NA SLOVENSKU. ...

Včera večer Škoda Auto Slovensko slávnostne uviedla na náš trh dlho očakávaný a diskutovaný nový typ ponuky, aký ...

03. 03. 2017
POZNÁME CENY ŠKODY KODIAQ V SR A VIACERÉ DETAILY

POZNÁME CENY ŠKODY KODIAQ V SR A VIACERÉ ...

Škoda Kodiaq s dĺžkou 4,70 m a 7 miestami na sedenie má najväčší batožinový priestor v triede. Rozširuje paletu ...

17. 11. 2016